1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Dziecko bite to okaleczony dorosły

123rf.com
Prawie co piąte dziecko doświadcza w szkole agresji rówieśniczej,a co trzecie - cyberagresji

Z europejskich badań zaprezentowanych podczas konferencji poświęconej przemocy w szkole i internecie wynika, że ponad 17 proc. dzieci i młodzieży w wieku 9 - 16 lat doświadcza agresji rówieśniczej. W tej grupie prawie  30 proc. to także ofiary cyberagresji, czyli agresji w sieci. W Polsce cyberprzemoc dotyka łączne 6 proc. dzieci.

60 proc. dzieci, które są ofiarami przemocy, przychodzi z problemem do rodziców zwykle wtedy, gdy urasta on już do takiego rozmiaru, że sobie z nim  nie radzą. Wcześniej dzieci jedynie sygnalizują, że coś jest nie tak.

Jak podali uczestnicy konferencji, w ciągu ostatnich 10 lat liczba przestępstw popełnianych przez nieletnich wzrosła o połowę. Najczęściej są to bójki i pobicia. Co więcej, coraz częściej sprawcami są dziewczyny. Na 100 tysięcy przypadków agresji wśród dzieci i młodzieży, 28 tysięcy  miało miejsce w szkole.

MTV Polska wyemituje w najbliższym czasie 2 filmy mówiące o agresji i jej skutkach wśród dzieci i młodzieży: "W szponach sieci" i "Szkolni tyrani".

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze