fbpx

Pajączek – książka dla dzieci

Pajączek
fot. materiały prasowe tatarak

Wszystkim miłośnikom twórczości Erica Carle’a polecam najnowszą jego książeczkę – „Pajączek”, wydaną przez wydawnictwo Tatarak.

Pajączek
fot. materiały prasowe tatarak

Tym razem Eric Carle, znany u nas już z takich książeczek jak „Bardzo głodna gąsienica” czy „Moja pierwsza książka o słowach”, postanowił zapoznać nas z pewnym Pajączkiem. Pajączek jest mały ale bardzo ambitny i pracowity. Gdy nadchodzi odpowiedni dla niego moment, zaczyna tkać swoją sieć – domek, w którym będzie teraz mieszkał. I choć kolejni odwiedzający go goście próbują odwrócić jego uwagę od pracy – ten niezłomnie pracuje nad siecią. Nie odpoczywa, nie idzie się bawić, cały czas tka. A co mu z tego tkania wychodzi zobaczą ci, którzy przeczytają książeczkę do końca.

Jak zawsze u Erica Carle’a, tak i w „Pajączku” najważniejsza jest strona wizualna. Mała książeczka o zaokrąglonych, twardych kartkach, zachwyca ilustracjami, a sieć tkaną przez Pajączka można sprawdzić palcem – jej kolejne nici są wypukłe. Nasze pociechy mogę przesuwać po niej paluszkami i sprawdzać, jak daleko w pracach posunął się Pajączek. To jedna z tych książeczek, które można czytać razem z dziećmi bez końca. Polecamy.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze