fbpx

Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa – recenzja książki dla dzieci

Zuzka D. Zołzik jest wyjątkowa
fot. materiały prasowe

Nie tak dawno przeczytałam książkę o rezolutnej Zosi i cieszę się, że trafiłam na kolejną doskonałą serię książek o dziewczynce jeszcze bardziej szalonej i zwariowanej niż Zosia, czyli Zuźka.

Zuzka D. Zołzik jest wyjątkowa
fot. materiały prasowe

Zresztą, już sam tytuł wskazuje, że Zuźka jest po prostu wyjątkowa. Dopiero po przeczytaniu zorientowałam się, że przygód o Zuźce jest więcej. Zachęcam więc do zapoznania się z nimi.

O książce opowiadającej o przygodach Zosi czytaj TUTAJ

W pierwszym opowiadaniu Zuźka postanawia schować się i przy okazji trochę poszpiegować. Schowała się w koszu na bieliznę i obserwowała dziadka Henryka. Bardzo zaskoczyło ją, że dziadek wyjmuje z buzi swoje zęby! Ale z tego szpiegowania i sekretów mogą wyniknąć same kłopoty. Zuźka jest świadkiem kradzieży winogron na straganie. Czy zachowa tajemnicę o złodzieju dla siebie?

Z drugiego opowiadania dowiecie się, czy Zuźce uda się wygrać ohydnego keksa, który jest nagrodą w konkursie organizowanym przez Wesołe Miasteczko. Ostatnie opowiadanie podobało mi się najbardziej. Otóż Zuźka, jako jedyna, nie została zaproszona na urodziny kolegi. I co z tego, że nie lubi tego Józka. Sami przyznacie, że głupio być tą jedną jedyna osobą, która nie otrzymała zaproszenia. Jak Zuźka wybrnie z tej sytuacji? Możecie jedynie się spodziewać, że nie zostawi tego, ot tak!

Wasze dzieci na pewno będą miały ubaw po pachy z niesamowitych przygód małej dziewczynki, która we wszystkim chce być najlepsza. Czy ta sztuka jej się uda?

Barbara Park, „Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa”, ilustracje: Denise Brunkus, wydawnictwo Nasza Księgarnia, dla dzieci od lat 0 do 10.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze