1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Odpoczynek od technologii

Odpoczynek od technologii

To normalne i pożyteczne, że korzystamy ze smartfonów, iPadów, komputerów, telewizorów, GPS. Korzystny jest również odpoczynek od technologii. Dobrze zdawać sobie z tego sprawę.

Co nam da odpoczynek od telefonu, e-maili, laptopa?

1. Więcej równowagi.
Kiedy odłączamy się wreszcie od urządzeń elektronicznych, możemy zauważyć większe wewnętrzne zrównoważenie. Jesteśmy bardziej spokojni niezależnie od tego, jaka jest zawartość naszej skrzynki pocztowej czy jakie mamy nieodebrane wiadomości w telefonie.

2. Poprawa percepcji.
Do mózgu zaczyna docierać więcej sygnałów ze świata zewnętrznego – więcej widzimy, słyszymy, czujemy. Mózg angażuje się w nowe działalności i otwiera się na nowe decyzje.

3. Odwaga, by sięgać po nowe możliwości. Jeśli co 10 minut sprawdzamy wiadomości na Facebooku
,
mózg nastawiony jest na jedną aktywność. Już pójście na 20 minutowy spacer po parku daje mózgowi odpocząć. W efekcie wpadamy na nowe pomysły i jesteśmy w stanie zaangażować się w nową ideę.

4. Rozwój bliskości. Bez urządzeń elektronicznych
nasze mózgi wydzielają więcej hormonów miłości. Wtedy bardziej potrzebujemy przytulania, patrzenie sobie w oczy, dotyku, seksu. Bardziej otwieramy się na drugiego człowieka.

5. Pielęgnowanie świętej przestrzeni serca - Każdy z nas ją ma i każdy z nas potrzebuje się tam udać. Tylko w ciszy, s
amotności i spokoju możesz skontaktować się z własnym sercem. Usłyszeć swój wewnętrzny głos i skontaktować się z własnymi uczuciami. Z telefonem przy uchu to się nie uda.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze