1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Wakacje dla singla

Wakacje dla singla

123rf.com
123rf.com
Wiele samotnych osób nie przepada za wakacjami. Nie bardzo mają pomysł, dokąd jechać, a jak już wybiorą się w samotną podróż - to otaczają ich rodziny z dziećmi czy przytulone do siebie pary. Single nie znają pojęcia „początek roku szkolnego”, więc mogą jeszcze jechać na fajne wakacje. Co zrobić, aby urlop solo był naprawdę udany ?

Zdecyduj, jak chcesz spędzić wakacje

Coraz więcej biur podróży organizuje wycieczki dla osób samotnych. Warunki zakwaterowania i atrakcje, które oferują organizatorzy są dopasowane do potrzeb singli. Ale jeśli nie lubisz tego typu wycieczek, bo np. obawiasz się, że – wbrew zapewnieniom biura – będziesz musiała dzielić z kimś pokój lub są po prostu są za drogie, możesz sama zorganizować swoją podróż. Wielu właścicieli hoteli i kwater ma w ofercie pokoje dla singli.

Zaplanuj swoją podróż

Kiedy już zdecydowałaś, dokąd chcesz jechać, zajrzyj do Internetu, weź mapę i zaplanuj swoje wakacje – od dnia przyjazdu do dnia wyjazdu. W planie uwzględnij miejsca, które chciałabyś zwiedzić; atrakcje, w których chciałabyś uczestniczyć. Zaplanowanie pobytu pozwoli ci się zrelaksować i cieszyć wakacjami.

Przed wyjazdem sprawdź również informacje na temat warunków bezpieczeństwa panujących w danym miejscu, a także zapoznaj się z lokalnymi zwyczajami. Jeśli masz zamiar wyjechać poza granice Polski, warto mieć w telefonie numer do ambasady polskiej, a już na miejscu - zorientować się, gdzie są kawiarenki internetowe. Gdy wybierasz się do krajów tropikalnych, sprawdź, czy powinnaś się zawczasu zaszczepić. Pamiętaj także o wzięciu podstawowych leków np. na przeciwbólowych czy na problemy żołądkowe.

Zapewnij sobie środki bezpieczeństwa

Jest jedna rzecz, która może zepsuć ci radość z wakacji – obawa o własne bezpieczeństwo. Jako osoba samotna możesz być bardziej narażona na przykre doświadczenia w czasie podróży, ale jeśli będziesz postępowała zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa panującymi w danym miejscu, nic nie powinno ci grozić. Pamiętaj o tym, aby w czasie podróży nie epatować drogimi gadżetami i biżuterią.

Rób to, na co masz ochotę

Jedną z zalet wakacji singla jest to, że możesz robić to, co chcesz i to co lubisz. Nikt cię nie zmusza do uczestniczenia w czymś, na co nie masz ochoty, np. do maratonów po ulicznych stoiskach z pamiątkami, kiedy ty wolisz posiedzieć nad morzem i poczytać książkę.

Spędzaj czas na różne sposoby

Wakacje nie są tylko po to, aby się zrelaksować, ale także aby się bawić. Dlatego spędzaj czas na różne sposoby. Jednego dnia możesz iść na plażę, a drugiego - zwiedzać miasto lub pojeździć na rowerze. Spróbuj też rzeczy, które są nieco bardziej szalone – nie musi to być coś ekstremalnego, np. nurkowanie wśród rekinów, ale na przykład wzięcie kilku lekcji pływania na kite-surfingu albo śpiewanie w klubie karaoke. Możesz być zaskoczona, kiedy zobaczysz, na co cię stać.

Poznawaj nowych ludzi

To, że sama pojechałaś na wakacje, nie oznacza, że musisz je spędzać samotnie. Podróżowanie jako singielka daje ci okazję do poznawania nowych osób. Dlatego wychodź z hotelu i pojawiaj się tam, gdzie będziesz miała szansę ich spotkać.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze