1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Jak wzmocnić intuicję?

Jak wzmocnić intuicję?

123rf.com
Jeśli przyjmiemy postawę ciekawości i otwartości wobec naszych uczuć, a rzucimy samokrytykę, wątpliwości i lęki wraz z dostępem do intuicji, otworzy się przed nami nowy świat.

Wszyscy mamy intuicję, ale w wielu przypadkach ten nasz dar został stłumiony przez lękowe myśli, sztywne systemy wierzeń, społeczne uwarunkowania. Jeśli nie wierzymy w siebie i nie żyjemy zgodnie ze sobą, trudno nam usłyszeć głos intuicji. Jak to zmienić?

Wzmocnienie intuicji może przynieść nam:

1. Wyraźniejsze poczucie, kim naprawdę jesteśmy. Definiowanie siebie na bieżąco zgodnie z wewnętrznymi wskazówkami umożliwia usłyszenie swojego prawdziwego głosu. 2. Świadome obserwowanie swoich myśli i zmiennych emocji przy jednoczesnym kontakcie z głębokimi uczuciami.

3. Zachowanie uważnego kontaktu z innymi ludźmi.
Świadome rejestrowanie wszystkich swoich odczuć związanych z ich słowami, głosem, wyglądem, gestami. Czucie, kiedy reagujemy napięciem a kiedy odprężeniem.

4. Wyczulenie na synchronizację. Jest to uważność na to, jak nasze myśli i uczucia przejawiają się w rzeczywistości. Zauważ, czy jak o kimś myślisz, to czy nie spotykasz tego kogoś albo on do ciebie nie dzwoni. Bądź czujna, które z twoich lęków najszybciej się materializują, a kiedy doświadczasz spełnienia pragnień.

Wskazówki, jak połączyć się ze swoją intuicją:

1. Jak najczęściej bądź odprężona.
Dlaczego właśnie pod prysznicem albo na długim samotnym spacerze przychodzą do nas odkrywcze myśli. Właśnie dlatego, że wreszcie odprężone słyszymy intuicję, która podpowiada nam najlepsze rozwiązania.

2. Miej intencję zapamiętywania snów.
Nastaw swoją podświadomość na to, żeby w snach przekazywała ci cenne wskazówki. Rano notuj swoje sny i szukaj w nich podpowiedzi, jak masz żyć.

3. Zwracaj uwagę na swoje przeczucia, a zwłaszcza na to, co jest całkowicie irracjonalne.
Podchodź do tego poważnie. Możesz swoje przeczucia notować w dzienniku.

4. Słuchaj swojego ciała.
Podczas dnia często skanuj swoje ciało z uwagą, by wytropić napięcia. Zadawaj sobie pytania: Co teraz czuję? Co to oznacza? Czy w innej sytuacji też tak reagowałam?

5. Doceń swoją wrażliwość.
Często wydaje nam się, że nasza wrażliwość i uczuciowość tylko przeszkadza nam w życiu. Utożsamiamy ją ze słabością, niewygodą, zbytnią miękkością. Jednak im ktoś bardziej jest otwarty na swoją wrażliwość, tym lepiej słyszy swoją intuicję.

6. Ćwicz umysł początkującego. Udawaj, że widzisz coś po raz pierwszy. Rozmawiaj ze znanym ci człowiekiem, jakbyś go widział po raz pierwszy. Patrz na swoje miejsce zamieszkania, jakbyś dopiero co tam przyjechał. Odwiąż się od swoich przekonań, przywiązań, oczyść swój umysł. Stań się jak dziecko. Jeśli będziesz w ten sposób pusty i zakorzeniony tylko w chwili obecnej, nawiążesz połączenie z intuicją.

Jak wzmocnić intuicję?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze