1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

16 powodów do szczęścia

Fot. Getty Images/ Gallo Images
Psycholog kliniczny i wykładowca na Uniwersytecie Stanowym Ohio, prof. Steven Reiss zdefiniował 16 obszarów, w których zawarta jest cała motywacja człowieka. Nazwał je motywatorami. Wszystkie obecne są w naszym życiu, tyle że w różnym natężeniu.

Narzekasz na brak motywacji? Coś takiego nie istnieje! Prof. Steven Reiss twierdzi, że motywację mamy cały czas, tyle że każdy inną, zależną od pragnień i wartości. Dziennikarka Jolanta Maria Berent sprawdza, czego dowiesz się o sobie dzięki profilowi motywacyjnemu Reissa.

Zabrzmi jak truizm, ale tak jak bywamy podobni, tak też bardzo się od siebie różnimy. Co innego lubimy, do czego innego dążymy. To, co określamy umownie jako „szczęście”, dla każdego też ma inną twarz. Dla kogoś będzie to udział w koncercie rockowym, dla innego – wieczór przy kominku z książką albo z ukochaną osobą. Jeden szczęściem nazwie awans na wysokie stanowisko, drugi wypad na narty z grupą przyjaciół. Być może znajdą się też tacy, których zaintrygują w mniejszym czy większym stopniu wszystkie z przedstawionych opcji. W celu odpowiedzi na pytanie: „Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?”, psycholog kliniczny i wykładowca na Uniwersytecie Stanowym Ohio, prof. Steven Reiss zdefiniował 16 obszarów, w których zawarta jest cała motywacja człowieka. Nazwał je motywatorami. Wszystkie obecne są w naszym życiu, tyle że w różnym natężeniu.

(...)

Więcej w grudniowym numerze magazynu SENS.

 

Wydanie 12/2017 dostępne jest także w wersji elektronicznej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze