1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka

123rf.com
Najważniejszym przesłaniem tarotowej karty Kochanków są uczucia, harmonia, równowaga. Archetyp ten mówi o dobrych relacjach, o współpracy. O miłości i nagości wobec niej.

Na karcie widnieje para ludzi jako symbol tego, że łączymy się, żeby się dopełnić. Pierwsza z archetypowych różnic - kobieta i mężczyzna - zupełnie inne energie, zupełnie inne psychiki, a razem mogą stworzyć Jedność. Kochankowie uczą nas wchodzenia w relacje, pokazują jak to działa i w którą stronę biegnie nasza droga rozwoju w bliskości z drugim człowiekiem. Kobiety są jak magnes przyciągający mężczyzn na podobieństwo wewnętrznego Animusa, czyli swojego męskiego pierwiastka. Anima odzwierciedla w mężczyźnie jego część kobiecą. To karta miłości, przyjaźni a także wszelkich znajomości - w biznesie, sąsiedztwie, w szkole.

W Tarocie karta ta wskazuje na wybór, pokazuje opcje, na które się zdecydujesz. Wchodzę w to lub tamto w taki właśnie a nie inny sposób. Najlepiej harmonijnie i w zgodzie ze sobą. Dobrze się z tym czuję, bo mamy w sobie coś podobnego i coś uzupełniającego. Na początku zachwycamy się różnicami po to, byśmy mogli się dopełnić i rozwinąć o to, co nas różni. Ale jak nie będzie elementu podobnego, po pewnym czasie to, co w nas inne, zacznie nas denerwować i nie zaakceptujemy się. Potrzebne jest, by nie przyciągać się z miejsca psychicznych deficytów, tylko dzięki temu, czym się chcemy podzielić, wzajemnie wzbogacić. Wtedy dzieje się to naturalne dopełnienie. Kochankowie to symbol rozumienia się, wzajemnej akceptacji i szczerości. Mamy do czynienia z układem idealnym, doskonałym połączeniem płynącym z serca. Związku marzeń.

Archetyp Kochanków uczy nas kierowania się uczuciami. Kierujemy się wnętrzem. Wybieramy to, co nam pasuje a jednocześnie zyskujemy umiejętność dopasowania się do innych. Nie ma tak, że jedna strona rezygnuje z siebie. Akceptuje siebie i tą drugą stronę taką, jaka ona w istocie jest. To karta intymności - byciu w zażyłych stosunkach. Bliskości. Uczciwej wymiany i dzielenia przestrzeni osobistej. W takiej relacji jest wzajemne dbanie o siebie, porozumienie. Nie zasadzie wymuszania, ale na zasadzie dobrowolności. Zawsze jest odzew z drugiej strony, jest równowaga w dawaniu i braniu. To też przyjemność z bycia razem. Jest nam miło, jeśli drugiej osobie jest dobrze. Naturalnie pojawia się wzajemność, bo Kochankowie wymagają zachowania harmonii. Mówią też o wspólnocie, o działaniu razem, o takiej sytuacji kiedy garnki same się zmywają. Dzielimy się łóżkiem, portfelem, życiową przestrzenią. Wspieramy się, bo prawdziwie jesteśmy razem.

Numerologiczna Szóstka to osoba towarzyska, taktowna, rozsiewająca wokół siebie fajną, przyjazną atmosferę. Zależy jej na na dobrych, autentycznych relacjach. Kochankowie to pierwsza karta w Tarocie, która przedstawia dwie osoby. Dla Szóstek ważne jest, żeby być dobrze odbieranym i zauważanym. Żeby być lubianym. Jedynka i Trójka po prostu chcą być w centrum, a Szóstki pragnie być ważna dla tej drugiej osoby. Chodzi o bliską, prywatną, osobistą relację. Bycie potrzebnym i docenianym. Jak się mówi Szóstka, to się myśli o osobie, dla której istotna będzie bliskość. Kochankowie są na karcie nadzy - są metaforą kontaktu pozbawionego fałszu, przebierania się, udawania kogoś innego. Walczymy na zewnątrz, w pracy, w konfrontacji z obcymi ludźmi. Przed ukochaną osobą jesteśmy bezbronni i prawdziwi.

Szóstka zrobi wszystko, żeby w domu panowało ciepło. Ma w sobie poczucie odpowiedzialności za dom, za rodzinę, za ten wybór, którego dokonała. A to przecież nie jest łatwa decyzja. Bo przed kim mam się rozebrać? Pokazać siebie całego, prawdziwego, swoje wszystkie niedoskonałości duszy i ciała? Miłość sprawia, że one nie są one istotne. Szóstka wchodzi w relacje miłosne z miłości. Trudno jej się rozstać, bo nie chce być sama. Odejdzie chyba, że znowu się zakocha. Siła miłości jest dla niej zawsze większa niż siła materii, jak w przypadku Czwórki. W jej związku jest zażyłość, która daje poczucie więzi.

Kiedy Szóstka nie ma jeszcze zintegrowanej psychiki, jej wielkość uczuć prowadzi do tego, że ma problem z ich wyrażaniem. Albo dla odmiany jest nadmiernie wylewna. Często na huśtawce emocji. Droga rozwoju prowadzi do panowania i adekwatnego wyrażania uczuć, wyjścia poza skrajności.

Szóstki mają zwykle dużo talentów artystycznych. Smak, dobry gust, estetyka, wygoda się dla nich liczą. Dobre są dla Szóstki wszystkie zawody, które mają coś wspólnego ze sztuką, artyzmem, negocjacjami (również handlowymi) a także z rodziną.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 15.12.2004 1+5+1+2+2+4 = 33 = 6

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze