1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Poczuj swój atut - ćwiczenie

123rf
Zdrowie psychiczne zależne jest od zdrowego myślenia, takiego odczuwania oraz zachowania się w zdrowy sposób. Każdy z nas umie tak żyć, tylko każdego z nas oddzielają od tego stanu negatywne myśli, uczucia i zachowania. Jak je zmienić? Można zacząć od prostego ćwiczenia

Złe myśli i uczucia można „przegonić” świadomością naszych mocnych stron. Każdy człowiek jest kreatywny, każdy na własny sposób. Jesteś wyjątkowa i utalentowana w taki sposób, w jaki tylko ty możesz być. Bo każdy z nas jest unikalny. Świadomość tego daje siłę. Zamiast zużywać energię na negatywne myśli, kiedy na przykład rozważasz jakiś tam błąd, który popełniłaś trzy tygodnie temu albo martwisz się o to, co będzie za trzy tygodnie, pomyśl o sobie dobrze. O tym, co w sobie lubisz. Już pewnie zbyt dużo czasu spędziłaś czując złość, smutek, poczucie winy czy lęk. Dlaczego nie można negatywnych uczuć zmienić w pozytywne? Można. Jeśli masz już dosyć wysłuchiwania uwag krytyka wewnętrznego oraz swojego perfekcyjnego umysłu, który lubi utarte ścieżki, pomyśl o swojej mocy. Tym jej odcieniu, który należy tylko do ciebie. Może umiesz ładnie się uśmiechać, czym torujesz sobie drogę do ludzkich serc? A może masz w sobie taki fajny upór, kiedy jesteś czegoś ciekawa, że zawsze dopniesz swego? A może radzisz sobie w sytuacjach, kiedy inni rezygnują, bo masz głęboką wiarę w to, że zawsze można znaleźć rozwiązanie? Za co siebie lubisz? Wybierz jeden swój atut i przystąp do ćwiczenia.

1. Nazwij swój atut. 2. Poszukaj w swoim umyśle 3 zdrowych myśli na ten temat. 3. Poczuj i nazwij uczucia, które pojawiają się w tobie, kiedy o tym myślisz. 4. Poczuj to doznanie w ciele - gdzie czujesz swoją moc? 5. Przypomnij sobie, jak wykorzystujesz swoją siłę w życiu. 6. Do czego teraz mogłaby ci się ona przydać?

Jeśli znajdziesz się w sytuacji stresowej, ulegniesz negatywnym myślom, doznasz spadku nastroju, a będziesz chciała to zmienić – przypomnij sobie to ćwiczenie z uważnością zwłaszcza na punkt 4. Zawsze, poprzez ciało, możesz skontaktować się ze swoją mocą.

Uwierzyć we własne dobro - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze