1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Medytacja dla zapracowanych - 6 rad

123rf
Jeśli jesteś jedną z tych osób, które chcą medytować, ale ciągle im coś przeszkadza, bo są zapracowani? Mamy dla ciebie kilka rad.

Ludzie, którzy są w tej sytuacji, najczęściej przytaczają następujące powody, dla których nie medytują. Oto one: - członkowie ich rodzin są zbyt hałaśliwi, - są zbyt zajęci, - często podróżują, - zmieniają codzienną rutynę, - przeszkadza im choroba własna lub kogoś bliskiego.

Oto kilka sposobów, aby rozpocząć regularną praktykę medytacji (między innymi po to, by zmniejszyć stres z powodu tego, co dzieje się w twoim zapracowanym życiu).

1. Jeśli członkowie twojej rodziny są zbyt głośni, można obudzić się piętnaście minut przed wszystkimi, by medytować, gdy jest cicho. 2. Jeśli jesteś zbyt zajęta, medytuj tylko przez dziesięć minut. Bądź świadoma tego, że jesteś zajęta, zachowując wewnętrzny spokój. Taka praktyka jest tak samo istotna jak medytacja. 3. Jeśli często podróżujesz, możesz medytować podczas oczekiwania na samolot lub w pociągu, lub w pokoju hotelowym przed rozpakowaniem się. Wieczór podczas podróży to dobra okazja do medytacji. 4. Jeśli zmieniasz codzienną rutynę, zastanów się, jak można dostosować do niej medytację. Może medytowanie tuż przed snem będzie dobrym rozwiązaniem? W końcu znajdziesz się w tym miejscu dnia. 5. Jeśli byłaś chora, medytacja będzie wspaniała praktyką regenerującą cię, zadbasz w ten sposób o siebie. 6. Naucz się mówić swoim bliskim i otoczeniu, że medytacja jest dla ciebie ważna, poproś ich, żeby to uszanowali.

Jeśli uczynimy z medytacji priorytet, znajdziemy sposoby, aby medytować, nawet jeśli jesteśmy bardzo zapracowani. Początek roku to dobry czas, żeby tak postanowić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze