1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Narcyzi hipnotyzują

Narcyzi hipnotyzują

123rf
Osoby narcystyczne są wewnętrznie tak niepewne siebie, że muszą mieć nad drugim człowiekiem kontrolę. Mogą to robić swoistym rodzajem hipnozy.

W jaki sposób hipnotyzuje narcyz? Mówiąc, patrzy ci się prosto w oczy, pilnując by utrzymać kontakt wzrokowy i robi wszystko, by być w centrum twojej uwagi. Narcyzi często są inteligentni, mają interesującą powierzchowność, są błyskotliwi, sprytni, elokwentni, więc nie sprawia im to trudności. Rozmówca wówczas zaczyna wpadać w przyjemną na początku pasywność. Nie musi się wysilać, jest w orbicie czyjegoś wpływu, a jego uwaga jest zajęta. W ten sposób narcyz usypia czujność ofiary, która jest uwodzona. Jemu chodzi o to, żebyś stała się jego dozgonnym fanem, oddaną publicznością, zahipnotyzowanym cieniem. Moc przekonywania narcyza w akcji jest ogromna. Gdy ofiara „znajdzie się w sieci”, jest w stanie zrobić dla narcyza wszystko. Podziwiać go, wspierać, a tak naprawdę dawać się wykorzystywać. Tak się dzieje w różnych relacjach – intymnych, pozornie przyjacielskich, biznesowych. Narcyz jest gwiazdą i panem, a druga strona klakierem i sługą.

Jak przełamać hipnozę narcyza? Oto kilka wskazówek, które pomogą zidentyfikować ci stan transu, w który wpadłaś pod wpływem technik narcyza.

1. Jeśli jesteś pod demonicznym urokiem narcyza, możesz czuć podekscytowanie, kiedy się do niego zbliżasz, natomiast z dala od niego to poczucie ulega osłabieniu. Wówczas możesz sobie uzmysłowić, że wcześniej czułaś do niego więcej sympatii, niż jest to potrzebne, czy okazałaś więcej zainteresowania, niż chciałaś. Włącz czujność na to, co czujesz.

2. Zauważ, czy w towarzystwie narcyza ty też bywasz w centrum uwagi. Przy osobach z taką osobowością jest to prawie niemożliwe. A jeśli próbujesz skierować na siebie trochę "światła", zwykle źle się to kończy. Jesteś ignorowana i w jakiś sposób odrzucana oraz karana za takie próby. Potem pojawia się frustracja i przygnębienie. Jest tak?

3. Prędzej czy później zorientujesz się, że w tej relacji nigdy nie zostaniesz zauważona, że nie jesteś kochana, albo że nie jest to dla ciebie korzystna współpraca. Zaklęcie hipnozy złamiesz tylko wtedy, gdy po prostu stanowczo wyjdziesz z tej relacji.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze