Jak przewinąć niemowlę?

123RF.com

Młodzi rodzice mają wiele obaw, pytań i wątpliwości dotyczących przewijania malucha.
Lęki świeżo upieczonych mam i ojców, choć w pełni naturalne, często okazują się być zupełnie niepotrzebne. Jeśli bowiem odpowiednio przygotujesz kącik do przewijania, wybierzesz dobre pieluchy i zachowasz podstawowe zasady bezpieczeństwa, sprawnie zmienisz pieluchę bobasa.

Przewijanie krok po kroku

Aby szybko i sprawnie zmienić dziecku pieluszkę, przygotuj odpowiedni kącik do przewijania. Co będzie ci potrzebne? Przede wszystkim mata lub przewijak, na którym ułożysz dziecko oraz najpotrzebniejsze akcesoria – m.in. pieluszki, nawilżone chusteczki, kremy do pupy oraz puder. Przewijając dziecko, pamiętaj, aby robić to spokojnie i powoli. Dzięki temu maluch będzie czuł się bezpiecznie, pewnie i komfortowo, nie narazisz go także na nagłą zmianę temperatury.

Gdy wszystko, co jest ci potrzebne do przewinięcia szkraba, masz pod ręką, zacznij przewijanie. Połóż dziecko na macie. Odepnij pieluszkę i rozwiń ją. Chusteczką nawilżaną oczyść pupę maluszka ze wszystkich zanieczyszczeń, a następnie zwiń i wyrzuć pieluchę. Osusz skórę niemowlęcia ręcznikiem, zaaplikuj krem ochronny i puder. Następnie unieś pupę maluszka do góry, podkładając dłonie pod jego pośladki. Nigdy nie ciągnij dziecka za nóżki – to grozi uszkodzeniem delikatnych stawów biodrowych dziecka. Gdy uniesiesz pupę pociechy, połóż pod nią czystą pieluszkę i zapnij umieszczone po jej bokach rzepy samoprzylepne. Gotowe!