Znaczenie imion męskich (3)

znaczenie imion
123rf.com

Są męskie imiona, które robią na nas wrażenie. Mamy do nich sentyment, pewną słabość. Są też takie, które odrzucają, przywodzą na myśl niechciane wspomnienia. Mężczyzna i jego imię – czy istnieje między nimi jakiś związek?
Cezary – prostolinijny, uczciwy, przewidywalny. W życiu kieruje się jasnymi wytycznymi, świat jest dla niego dość prosto skonstruowany. Jest wyjątkowo zgodny w pożyciu, czy to w pracy, czy w domu. Takie hasła jak: moralność, pozycja społeczna, praktycyzm, konsekwencja są dla niego ważne. Odznacza się doskonałą pamięcią i uchodzi za erudytę. Nie można odmówić mu odpowiedzialności i życiowej powagi. Niezwykle jest pracowity i łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Bardzo zależy mu, żeby żyć w udanym małżeństwie i cieszyć się ciepłą rodzinną atmosferą każdego dnia. Tak zwany dobry materiał na męża.

Franciszek – nieodgadniony. Z jednej strony sprawia wrażenie romantyka, który przybył tu zupełnie z innego świata, z drugiej daje się poznać jako materialista i do tego agresywny. Cechuje go spora nieufność do świata i ludzi, lubi stać z boku wydarzeń i obserwować. Raz okazuje pewność siebie a nawet arogancję, innym razem daje się poznać jako ktoś nieśmiały i pełen wątpliwości. Zrażony potrafi się całkowicie wycofać i żyje jak w skorupie. Żeby poradzić sobie z otaczającym światem, posługuje się wysoko rozwiniętą intuicją. Potrafi tym zaskoczyć i dać odczuć swoją wyższość. Bywa przekorny, ale łatwo rezygnuje, jeśli spotka go niepowodzenie. W miłości wyczulony jest na krytykę. W każdej relacji musi mieć przestrzeń tylko dla siebie.

Grzegorz – urodzony przywódca w typie nieco narcystycznym. Można go poznać po egocentryzmie, lodowatym tonie, sztywnych zasadach. Sprawia wrażenie człowieka z betonu. Uwielbia zarządzać innymi i to twardą ręką. Bywa despotą i nie grzeszy taktem czy dyplomacją. Jest rygorystyczny i nieugięty. Lubi się kłócić, pokazując teatralne gesty. Trzeba mu jednak przyznać, że jest w stanie odnosić spektakularne sukcesy, jest na nie niejako skazany zwłaszcza w życiu zawodowym. Skuteczny w walce o słuszne sprawy. Niestrudzenie dąży do samorealizacji, nikt go w tym nie zatrzyma. Kipi gniewem i jest niebezpiecznie wybuchowy, lepiej schodzić mu z drogi. Innowacyjny. W relacjach tyranizuje drugą stronę.

Jan – wszechstronny, inteligentny, utalentowany. Przy tym potrafi w sposób niezwykle interesujący przekazywać swoją wiedzę. Ma skłonności do bycia badaczem, świat ciekawi go i inspiruje. Jego umysł jest obiektywny a charakter ma uparty. Czasem lęka się zmian i trudno zmienić mu zdanie. Lubi mieć rację i już, ale przy tym okazuje pewną nerwowość. Samodzielny i niezależny. Ma też talent organizatorski i jest solidny. Zwykle służy pomocą innym ludziom, jest towarzyski i bywa bezinteresowny. W miłości i w seksie rzadko mu się zdarza tracić kontrolę. Do obowiązków rodzinnych podchodzi odpowiedzialnie, ale nie jest zbyt wylewny uczuciowo. Za dużo w nim rozumowania.

Jarosław – z pewnością poradzi sobie w życiu. Ale czy znajdzie szczęście? Nie sposób odmówić mu życiowej odwagi a nawet zuchwałości. Jest w sposób naturalny przywódczy, więc wskazuje drogę innym. To on przeciera szlaki, jest niezwykle pomysłowy i przedsiębiorczy. Ma ogromny wpływ na otoczenie. Zawsze dąży do dominacji, jest waleczny i interesuje go jedynie zwycięstwo. Uparty, ambitny, wytrwały, aktywny. Jest gejzerem energii życiowej i jest perfekcjonistą. Z kimś takim bardzo trudno żyć, bo jest wobec otoczenia wyjątkowo wymagający i mało się przejmuje innymi. Surowy i szorstki. Jeśli jednak ktoś pod tym pancerzem dostrzeże jego schowaną wrażliwość, zyska kochającego i oddanego partnera. Prawdziwego rycerza i obrońcę.