1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak przeżyć rozstanie

Jak przeżyć rozstanie

123rf.com
123rf.com
Rozstanie to zawsze ciężkie przeżycie, zwłaszcza gdy jest się osobą porzuconą. W takiej sytuacji nie można znaleźć sobie miejsca, a wspomnienia wyjątkowo męczą. W naszym artykule znajdziesz porady, czego nie należy robić tuż po rozstaniu. Mamy nadzieję, że pozwolą ci one w miarę bezboleśnie przejść przez ten trudny moment.

1. Nie słuchaj swoich najlepszych przyjaciółek

Ta porada może brzmieć dziwnie, ale jest prawdziwa. Twoja przyjaciółka jest po to, aby sprawić, że będziesz czuła się lepiej. To jest jej zadanie, a jeśli jest w tym dobra – to znaczy, że prawdopodobnie nie jest najlepsza w dawaniu ci rad, kiedy twoje serce jest złamane. Jeśli mówi: „Zadzwoń do niego, jeśli to sprawi, że będziesz czuła się szczęśliwa” albo „Jestem pewna, że on wróci do ciebie”, to tak naprawdę myśli: „Kocham cię i jestem tu dla ciebie”. Dlatego lepiej będzie, jeśli w przypadku rozstania skorzystasz z porady przyjaciela – mężczyzny. On ci powie, jak to naprawdę wygląda z męskiej strony.

 2. Nie kontaktuj się ze swoim byłym pod żadnym pretekstem

Oczywiście, natychmiast po rozstaniu chcesz odebrać swój sweter, który zostawiłaś w jego mieszkaniu, i wykrzyczeć coś, czego nie zdążyłaś jeszcze zrobić do tej pory. My jednak radzimy, abyś zachowała w tym okresie względny spokój. Dlatego najlepiej po rozstaniu usuń numer swojego ex z telefonu i z wszelkich komunikatorów. Gdy rany w miarę się zagoją, nawet nie będzie ci się chciało myśleć o swetrze ani wyjaśnianiu mu tego, czego jeszcze nie zrozumiał.

 3. Nie kontaktuj się z pozostałymi swoimi byłymi partnerami

Kiedy czujesz się fatalnie, szukasz pocieszenia u kogoś, kto zna cię bardzo dobrze, dzwonisz więc do Piotrka, który też kiedyś bardzo cię zranił, ale to było dawno temu. Zrób to tylko wtedy, gdy po rozstaniu udało wam się zaprzyjaźnić. Jeśli nie - odradzamy. Co dobrego może powiedzieć ci mężczyzna, który też się z tobą rozstał a na dodatek dawno nie mieliście kontaktu?

4. Nie pij wina z telefonem w ręku

Niestety po rozstaniu część osób topi smutki w winie. Po jakimś czasie, kiedy poziom procentów wrasta mamy tendencję do „przypadkowego” wybierania numeru swojego byłego lub wysyłania mu smętnych sms-ów. Zabraniamy! To jest żałosne. Jeśli więc zdecydowałaś się wypić kilka kieliszków wina, trzymaj się z daleka od telefonu.

5. Nie objadaj się

Nie myśl, że po rozstaniu znajdziesz pocieszenie na dnie słoika z kremem nugatowym lub pudełka z lodami waniliowymi. Ok, od czasu do czasu możesz do nich sięgnąć, ale nie non stop. Nie dość, że jest ci przykro z powodu rozstania, to zaraz wpadniesz w zły nastrój z powodu dodatkowych kilogramów. Po co dodawać sobie zmartwień?

 6. Nie myśl, że na jego profilu na Facebooku znajdziesz jakieś dobre wiadomości dla siebie

Nie dość, że rozstanie jest bolesne, to teraz musimy sobie z nim radzić w dobie Facebooka. Po zerwaniu wiele z nas zagląda na profile naszych byłych partnerów, aby sprawdzić czy coś zmieniło się w ich życiu, czy zrobili wpisy świadczące o tym, że oni też cierpią. Takie zachowanie nie jest wskazane po rozstaniu z partnerem. Czy zdjęcie, na którym widać jak on przytula nieznajomą roześmianą dziewczynę, pomoże ci przetrwać też trudny moment? Zastanów się nad tym.

7. Nie myśl, że twoje wpisy na Facebooku przekonają go do powrotu

Wiele kobiet, chcąc wywołać zazdrość w swoim byłym partnerze, zamieszcza na Facebooku swoje zdjęcia z nowo poznanymi mężczyznami, zmienia swoje statusy, zamieszcza posty świadczące o tym, że są znowu zakochane. Niestety nie zawsze to działa, ponieważ wielu mężczyzn stosuje to co opisujemy w punkcie 6.

 8. Nie myśl, że zawsze będziesz czuła się źle

Ból związany z rozstaniem trwa przez jakąś chwilę, ale po jakimś czasie mija. Zaufaj nam – czas jest twoim sprzymierzeńcem i wyleczy twoje rany. Musisz o tym pamiętać.

9.Nie idź do baru i nie wychodź za mąż za pierwszego napotkanego tam mężczyznę

Pod żadnym pozorem!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze