1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 6 mitów o mężczyznach sukcesu

6 mitów o mężczyznach sukcesu

123rf
Na temat mężczyzn, którzy wspięli się na szczyty kariery, mówi się, że są pracoholiczni, aroganccy, bez uczuć, snobistyczni. Czy zawsze tak jest? Jacy są, gdy zdejmą drogie garnitury?

Mit 1: Oni są kontrolujący

Tak, mężczyźni sukcesu reprezentują ogólnie silny typ osobowości. Bywają apodyktyczni i zawsze są profesjonalni. Mają silną potrzebę, by kontrolować każdy szczegół swojego życia zawodowego. Są bardzo uważni i skoncentrowani. Jednak, gdy taki mężczyzna jest dojrzały emocjonalnie, zdolny jest do kompromisów, wyluzowania i nieprzenoszenia swojego perfekcjonizmu na życie uczuciowe.

Mit 2: Oni są kiepscy w sypialni.

Podobno jest to mit najbardziej daleki od prawdy i w dodatku obraźliwy. Czy najlepszym kochankiem zawsze jest artysta bez grosza? On tak naprawdę ma więcej stresu niż mężczyzna z sukcesem i pełnym kontem. Dlaczego nie może być pełnym pasji kochankiem? On tak naprawdę nie musi już niczego udowadniać, a na pewno swojej męskości. Jeśli tylko umie zarządzać stresem i jest otwarty uczuciowo, w sypialni możesz przeżyć z nim niezapomniane chwile.

Mit 3: Oni nie potrafią się bawić.

Bo ciężko pracują, są poważni, skoncentrowani na pracy, przyzwyczajeni do funkcjonowania na wysokich obrotach. Tak się powszechnie mniema, a tak naprawdę właśnie oni doskonale wiedzą, jak ważne jest pozbywanie się wewnętrznego napięcia. Oni intensywnie pracują, ale potrafią także dobrze się bawić dla równowagi.

Mit 4: Oni nie potrafią się zrelaksować.

Badania wykazują, że kłopot z odstresowaniem się najczęściej mają ludzie, którzy dużo pracują za niesatysfakcjonujące pieniądze. Mężczyzn sukcesu do nie dotyczy. Oni mają za sobą już ten etap. Teraz dysponują środkami, żeby korzystać z masaży, sportu, wyjazdów. Mają też świadomość, że kluczem do ich sukcesu jest właśnie relaks.

Mit 5: Oni są aroganccy.

Może zdarzyć się taki egzemplarz, najprawdopodobniej będzie narcyzem skoncentrowanym na tym, żeby nikt nie odkrył jego braku kompetencji emocjonalnych. Jednak, jak pokazuje rzeczywistość, ktoś taki daleko nie zajdzie. Prędzej czy później wychodzą na światło dzienne jego deficyty i przestaje być mężczyzną sukcesu. Kiedy znajdziesz dojrzałego spełnionego zawodowo mężczyznę, nie zauważysz w nim arogancji, tylko pociągającą pewność siebie.

Mit 6: Oni są jednowymiarowi.

Jeśli poznałaś go w sali konferencyjnej, rzeczywiście może ci się taki wydawać. Jednak, gdy spotkasz się z nim w innych okolicznościach, jest szansa, że odsłoni inne aspekty swojej osobowości. Mężczyźni sukcesu są tak samo skomplikowani jak wszyscy inni ludzie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze