1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Zdrada w związku: Polacy coraz częściej zdradzają w pracy

Fot. iStock
To, że praca w naszym życiu odgrywa coraz większą rolę, wiadomo już od dawna. Jednak wyraźnie wkracza ona w inne obszary naszego życia, przede wszystkim w te, które związane są z relacjami i seksem. Widać jak czas spędzany w pracy przekłada się na nasze życie intymne.

Okazuje się, że praca jest obecnie dominującym czynnikiem, który sprzyja zdradzie – tak wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy „Seksualność Polaków 2017”.

17% „skoków w bok” odbywa się podczas służbowych delegacji, 15% w miejscu pracy, 11% podczas wyjazdów integracyjnych i 19% podczas wyjazdów związanych z pracą zarobkową – łącznie 57% zdrad wiąże się z tematem pracy, która w ostatnich kilkunastu latach zdominowała nasze życie i jak widać coraz większe znaczenie ma ona w naszym życiu seksualnym.

Dopiero na dalszym miejscu pojawiają się inne okoliczności, w których dochodzi do seksu poza stałym związkiem:

  • po spożyciu dużej dawki alkoholu – 26%
  • w czasie urlopu bez partnera/ partnerki – 24%
  • w klubie, czy na dyskotece – 13%

Co ciekawe, 17% spośród ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że będąc w stałym związku można być jednocześnie w innym długotrwałym związku, mieć romans.

71% zdradzonych nigdy się nie dowiedziało o braku wierności ze strony partnera. Gdy jednak okazywało się, że partnerzy muszą zmierzyć się z tym problemem, związek często rozpadał się (35%) lub relacje w związku ulegały pogorszeniu. Optymistyczne jest to, że 20% badanych potrafiło wykorzystać epizod zdrady do pracy nad związkiem, i tym samym do jego wzmocnienia.

Pytanie, na ile zmieniłyby się wyniki badania, gdyby do definicji seksu poza stałym związkiem dołączyć jeszcze seks wirtualny. Same rozmowy o seksie przez Internet prowadzi 37% ankietowanych.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze