1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Co sposób gotowania mówi o mężczyźnie? Część 2

123rf.com
123rf.com
Sposób, w jaki mężczyźni przyrządzają jedzenie, zdradza sekrety ich osobowości. Jeśli jeszcze go rozgryzasz, poproś o kolację. Jeśli już go znasz, baw się, czytając ten tekst.

Mistrz grilla

Na działce on zawłaszcza teren przy gorącym i dymiącym grillu. Można na niego liczyć, że kupi odpowiednią rozpałkę, rozpali urządzenie i nie tak łatwo od niego odejdzie. Będzie strzegł kiełbas, karkówek i piersi kurczaka, żeby odpowiednio się przypiekły, posypywał papryką w proszku i nakładał na talerze. W międzyczasie otwierał będzie piwo i wychylał je. Zadba o to, żeby musztarda była ostra, podobnie jak marynata, w której leżały mięsiwa przed podaniem.

Mistrzowi grilla blisko jest do macho. To męski typ, który lubi zapach pieczonego mięsa, i lubi wieść prym, mieć kontrolę nad tym, co się dzieje na pikniku. Oraz w życiu. Jest możliwość, że ma w sobie sporo gniewu a nawet agresji. Jego zaletą jest skuteczne działanie i wysoka życiowa witalność. Dominant, który kipi testosteronem. Może mu się spodobać twoja kobiecość i delikatność, bo nie zna takich aspektów, lecz uważaj, bo jeśli w odpowiednim momencie nie staniesz ostro po swojej stronie, zje cię jak karkówkę!

Miłośnik mikrofalówki

Życia nie wyobraża sobie bez mikrofalówki i dań na wynos. Uważa, że to szybko i bez zawracania sobie głowy głupotami. Jedzenie to jedzenie, paliwo, żeby żyć. Kuchnia nie jest dla niego życiowym priorytetem. Fasolka po bretońsku, brokułowa z proszku czy gołąbki ze słoika i cóż więcej potrzeba do szczęścia? Może interesować się żużlem lub prowadzić z pasją warsztat samochodowy. Albo może nie poznał jeszcze kobiety, która go oszlifuje i pokaże jak smakuje chociażby tagliatelle z wędzonym łososiem.

To facet bardzo, bardzo nieskomplikowany. Wymaga pracy. Dobrze, żebyś wiedziała, że on także nie przepada za sprzątaniem i w ogóle za pracami domowymi. To nie musi być ciepły osobnik. Jeśli się w nim zakochałaś, potrzeba ci sporo wytrwałości, żeby namówić go na elegancką kolację przy świecach lub bez świec. Chyba, że też lubić żywić się w przydrożnych barach i gotowanie oraz jedzenie cię nie kręci.

Żywiciel rodziny

Jest doskonały w przyrządzaniu boskiego bigosu, pieczonego kurczaka bądź aromatycznego rosołu. Lubi barszcze, zrazy i żury. Dużo uczuć wkłada w karmienie ludzi. Przepisy ma od babci i mamusi zanotowane w jakimś starym zeszycie. Zaprosi cię na swoje popisowe danie w stylu królewski schabowy i będzie mu dobrze, jeśli ty porządnie się najesz i koniecznie poprosisz o dokładkę. To może nie jest zdrowa i dietetyczna kuchnia, ale na pewno pełna miłości w odcieniu rodzinnym. Wystrój kuchni - ciemne drewno, zasłonki w kratkę, garnki emaliowane.

Masz do czynienia z domatorem, tradycjonalistą i opiekunem. Taki mężczyzna ma wiele zalet, zadba o to, by w domu było co jeść i karp w wannie pływał przed świętami. Jest szansa, że to taki typ, co przytula i głaszcze po głowie, ale może być i tak, że słowa „kocham cię” zamienia na „ugotowałem pomidorówkę”. Na pewno nie zabraknie ci stabilizacji i ciepła rodzinnego. Tylko pytanie, czy właśnie tego chcesz. Partnera ojcowskiego. Zaimponujesz mu, jeśli będziesz pytać go o rady i przejmiesz się zdrowiem jego cioci sklerotyczki.

Egzotyczny

Jest fanem na przykład kuchni tajskiej, japońskiej bądź jakiejś innej egzotycznej i dalekiej od ogórkowej. Specjalista w tej właśnie dziedzinie. Pasjonat nie tylko składników kulinarnych i przypraw z danego kraju, ale też naczyń, rytuałów, sposobu życia ludzi, żyjących w tamtej odległej kulturze. Jeździ do swojego ukochanego kraju często i ładuje tam akumulatory. Poczęstuje cię obiadem bądź kolacją monotematyczną. Śniadanie, jeśli propozycja cię zainteresuje,  otrzymasz również w tym samym stylu.

To ekscentryk, może nawet trochę dziwak, a na pewno pasjonat. Ma w sobie trochę egotyzmu i konkretu. Jest dobrze określony i wyprofilowany. Ten facet wie, czego chce. Niestety, może mieć skłonności do fanatyzmu i przechyłu w jedną stronę. No, ale jeżeli ty też masz w tą samą, ok. Możecie się w tym wspierać i pobudzać do rozwoju.

Przeczytaj też o: Szalonym Czarodzieju, Analityku, Wegetarianinie i Wyrafinowanym

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze