1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 5 rad, by pokochać swoje ciało

5 rad, by pokochać swoje ciało

fot. 123rf
fot. 123rf
Stoisz przed lustrem. Jak się czujesz? Co robisz? To test twojej samooceny oraz umiejętności cieszenia się seksem. Seksuolożka dr Stephanie Buehler radzi, co robić przed lustrem, by poprawić relację ze swoim ciałem.

Jeśli nosimy w sobie negatywny obraz własnego ciała, czujemy to, zwłaszcza stojąc przed lustrem. Wówczas wychodzi na jaw niska samoocena fizyczności. Zazwyczaj jest ona powiązana z naszym życiem seksualnym, z tym, czy umiemy czerpać z niego pełnymi garściami. Z praktyki terapii seksualnej dr Stephanie Buehler wynika, że przyczyny negatywnego obrazu ciała, to:

Osoby z niską samooceną własnego wyglądu patrząc w lustro, widzą tylko te części, które uznają za nieatrakcyjne. W jaki sposób obraz ciała zakłóca przyjemność seksualną? Jeśli nie czujesz się dobrze w swoim ciele, również źle się czujesz naga lub nawet częściowo rozebrana przed partnerem. Brak kontaktu ze swoim ciałem i jego pragnieniami, wyklucza przyjemność z seksu, bo ciało postrzegane jest jako źródło cierpienia. Jest mało prawdopodobne, abyś inicjowała seks. Możesz nie chcieć, żeby partner dotykał pewnych części ciała, których się wstydzisz. Jak można poprawić swój wizerunek ciała tak, żeby wpłynęło to pozytywnie na życie seksualne. Przedstawiamy 5 pomysłów.

1. Skoncentruj się na tym, co lubisz w swoim ciele i twarzy. Czy masz ładny uśmiech? Szczupłe dłonie? Zgrabne łydki? Każdy ma w sobie coś, co lubi.

2. Zauważ, że wokół ciebie a także w mediach są ludzie o różnej budowie ciała, kolorze skóry, we wszelkich rozmiarach. Doceń indywidualizm i niepowtarzalność ludzkiego wyglądu. 3. Ćwicz i bądź wdzięczna za to, co twoje ciało jest w stanie zrobić. Nie musi być to zaraz sport ekstremalny, możesz zacząć od spacerów i docenienia, że twoje nogi przenoszą cię z jednego miejsca do drugiego.

4. Kiedy stoisz przed lustrem, patrz na swoje ciało w całości. Nie patrz na osobne jego części, obserwuj się uważnie, patrz jak się ruszasz, jak się zachowujesz, jakie robisz miny.

5. Nadal stojąc przed lustrem, zamiast mówić: „Jestem gruba i mam duży nos”, mów: „Mam piękne oczy i ponętne uda”.

Kiedy pokochasz swoje ciało, w seksie doświadczysz przyjemności wprost proporcjonalnych do tej miłości własnej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze