1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Intymność w związku - jak oceniasz swoją?

Intymność w związku - jak oceniasz swoją?

123rf.com
123rf.com
Niezależnie od tego, jak długo jesteś w związku, warto raz na jakiś czas spojrzeć na swój związek z boku i zastanowić się, czy warto nad czymś popracować, czy wasz związek dobrze się ma.

Podajemy wam proste wskaźniki, które pozwolą wam ocenić, czy w waszym związku dzieje się tak, jak tego sobie życzycie.

 • przypomnijcie sobie, kiedy ostatni raz świetnie się razem bawiliście, kiedy śmialiście się do łez, albo cudownie razem spędziliście czas. To było wczoraj? W ostanie wakacje? Podczas świąt?
 • czy opowiadacie sobie o swoich planach, marzeniach, o swoich myślach, nawet jeśli są nierealne, żartobliwe, absurdalne czy wstydliwe? Czy w codziennych rozmowach ograniczacie się do tego, co tu i teraz, czy może znajdujecie czas, by wspólnie pofantazjować i poopowiadać sobie myśli, które nie dotyczą tzw. bieżączki.
 • zaufanie, to podstawa związku. I choć zazwyczaj mówimy, że ufamy partnerowi, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy opowiadasz partnerowi o ważnych dla ciebie rzeczach, nie martwiąc się jak na nie zareaguje? Czy uważasz partnera za swojego najbliższego przyjaciela? Czy zawsze możesz liczyć na swojego partnera? Czy masz poczucie, że twój partner zawsze cię wysłucha, bez względu na temat, jaki chcesz z nim poruszyć?
 • jak patrzysz na swój związek: jak na zgrany zespół czy parę samodzielnych atomów, które zachowały niezależność, dzieląc ze sobą życie? Gdy coś macie zrobić, to wiesz, że możesz liczyć na swojego partnera? Czy zawsze dotrzymujecie sobie słowa? Czy bierzesz sobie do serca uwagi partnera, nawet gdy nie zgadzacie się ze sobą?
 • gdy pojawia się konflikt, jak reagujecie? Czy nawzajem siebie słuchacie, czy traktujecie się z szacunkiem? Czy w waszych rozwiązaniach zawsze jedna ze stron musi decydować się na kompromis, czy staracie się, by obie strony były zadowolone? Czy konflikt jest nieuchronnym elementem waszego związku, czy też staracie się go zażegnać, gdy pojawiają się jego zwiastuny?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze