1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Czy jesteś gotowa na znaczący związek?

Czy jesteś gotowa na znaczący związek?

123rf.com
Chyba każda z nas chce żyć w związku pełnym miłości i znaczenia. Czy teraz jesteś na niego gotowa? Odpowiedz sobie na kilka pytań.

1. Czy czujesz w sobie pełnię?

Czy czujesz się całkowita na tyle, że nikt nie musi cię dopełniać? Czy raczej jesteś jak ptak ze złamanym skrzydłem, który sam nie poleci dalej i wyżej? Czy oczekujesz, że związek cię uratuje? Jeśli tak, rozczarujesz się.

2. Czy znasz siebie?

Ze znajomości siebie, wynika zaufanie do siebie. Znasz swoje stłumione bóle? Możesz sama ze sobą spędzać czas? Umiesz się z siebie śmiać? Lubisz się i w siebie wierzysz? Jeśli tak, będziesz fajną partnerką.

3. Czy zamknęłaś przeszłość?

Czasem szukamy w kimś pocieszenia, bo jakaś stara historia jeszcze w nas trwa. To nieuczciwe i nie zaprowadzi nas do sukcesu. Jeśli nowa relacja służy ci do uśmierzenia bólu, tak naprawdę jeszcze go nasili, bo stare rany otworzą się na nowo z nową siłą. I tak będziesz musiała je oczyścić. Możesz zrobić to teraz, gdy nie ma przy tobie nikogo, kogo mogłabyś do tego wykorzystać.

4. Czy czujesz swoje osobiste granice?

Są one niezbędne do zdrowego związku. Jeśli czujesz swoje granice, masz świadomość tego, czego chcesz, a czego nie. Umiesz wtedy być w relacji, która oparta jest na równości i równowadze. Tylko w takiej doświadczysz szczęścia i taka będzie trwała.

5. Czy znasz swoje atuty i ograniczenia?

Do tego, by stworzyć dojrzałą relację, potrzebna pewność swoich atutów. Poczucie własnej wartości i tożsamości jest niezbędne, by w sposób dorosły zbliżyć się do drugiego człowieka. Jednocześnie warto też znać swoje ograniczenia i słabości. Gdy nie jesteśmy ich świadomi, projektujemy je na drugą osobę. Wtedy nie widzimy prawdziwie.

6. Czy masz czas i otwartość? Jesteś gotowa zainwestować swój czas i energię w życie we dwójkę? Czy jesteś gotowa na zmianę rutyny swego życia? Jesteś gotowa słuchać kogoś z otwartym sercem? Zainteresować się jego pragnieniami i tym, kim jest? Czy jesteś gotowa, aby otworzyć swój umysł na punkt widzenia partnera? Aby zobaczyć rzeczy z innej perspektywy? Czy jesteś gotowa, by dawać i przyjmować uczucia? Czy jesteś gotowa na dużą zmianę?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze