1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak zakończyć toksyczny związek?

Jak zakończyć toksyczny związek?

</a> 123rf.com
123rf.com
Żeby pożegnać się skutecznie z mężczyzną, przy którym nie jesteś szczęśliwa, trzeba rozpoznać najczęstsze wymówki, które oddzielają nas od tego kroku. Rozpoznaj swoje wymówki i zakończ definitywnie toksyczny związek.

1. ON NIE JEST TAKI ZŁY

</a> 123rf.com 123rf.com

Od dawna tłumaczysz jego zachowanie na różne sposoby. Bo to wina jego matki, to okropna osoba, skrzywdziła go. On ma po prostu taki charakter, nikt przecież nie jest idealny. On jest zwyczajnie zestresowany, dużo pracuje, w końcu ma swoje ambicje i za to go podziwiam. Jeśli przyjrzysz się uważnie tego typu tłumaczeniom, możesz je podważyć. Każdy z nas wyniósł jakieś nieprzyjemne doświadczenia z dzieciństwa i powinien wziąć odpowiedzialność za ich wpływ na swoje dorosłe bycie w relacjach. Podobnie warto byłoby, żeby każdy, twój mężczyzna też, pracował wewnętrznie nad ograniczeniami swojej osobowości. A życie w stresie jest przecież wpisane w naszą egzystencję i dobrze byłoby się w tym wzajemnie wspierać. Tak naprawdę usprawiedliwianie mężczyzny, u boku którego nie jest ci dobrze, jest potrzebne do tego, żebyś nie zrobiła tego ryzykownego kroku i nie zdecydowała się na koniec związku.

2. CO ZROBIĘ, JEŚLI GO ZOSTAWIĘ?

Jeśli w ten sposób myślisz, żyjesz w uzależnieniu od tego związku. Może to być zależność finansowa, emocjonalna, społeczna. Nie wyobrażasz sobie życia bez ułatwień, jakie on ci zapewnia. To może być mieszkanie, pieniądze, pozycja społeczna, prestiż, rola żony, stabilizacja. To wszystko jest wymówką, żeby nie wyjść z toksycznego związku. Jeśli tak jest, wasz związek nie jest zbudowany na poczuciu wolności, nie ma w nim równości i uczciwości. Rozważ to w sobie. Nadal chcesz tak żyć?

3. A JEŚLI JUŻ ZAWSZE BĘDĘ SAMA?

Tego typu myśli zdradzają twój lęk przed odrzuceniem i samotnością. Jeśli się z nim nie skonfrontujesz, zawsze już pozostaniesz w jego władzy. Z kimkolwiek będziesz. Możesz się z nim rozprawić jedynie we własnym wnętrzu. Jaki jest skuteczny lek na samotność? Zakosztowanie jej. A na odrzucenie? Przeżycie go. W toksycznym związku i tak je przeżywasz, tylko sama się do tego nie przyznajesz. Lato to doskonały czas na zmiany, na skok na głęboką wodę. Spójrz prawdzie w oczy i podejmij kroki, o których od dawna już myślisz, tylko nie miałaś odwagi ich wykonać. Tego lata zadbaj o siebie na najgłębszym poziomie i zrób to, co cię naprawdę uszczęśliwi.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze