Sinapurski pocałunek: mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla
123rf.com

Tyle legend ile spowodowała ta technika nie dał światu żaden inny erotyczny trick. Wywodzi się z dalekowschodnich ars amandi. Nazywana „sahajoli”, „aksamitnym uściskiem”, „kabazza” („wstrzymująca”), a nowocześniej – pocałunkiem singapurskim, Europie jest określana jako pompoir.
Jej początków trzeba szukać w Indiach, w rytuałach, które wykonywały tancerki w świątyniach. Następnie wzmianki o pracy mięśni pochwy znajdziemy w Kamasutrze, gdzie opisano jak wielką, obustronną przyjemność daje ona kochankom. Sahajoli rozpowszechniła się do domów rozpusty, gdzie do dziś jest wyznacznikiem biegłości zawodowej przedstawicielek najstarszego zawodu świata. W Europie technika ta także zyskała uznanie. Znane są anegdoty o francuskich kurtyzanach, których jedyną zapłatą za noc było to, co mogły same wynieść z pomieszczenia, ściskając przedmiot mięśniami waginy. Niektóre wynosiły rzeźby ze złota o wadze kilku kilogramów.

Tylko dla prostytutek?

Technika ta polega na perfekcyjnym opanowaniu pracy mięśni dna miednicy. Brzmi mało romantycznie, ale działa zupełnie magicznie. Umiejętność ta daje niezwykłe skutki, satysfakcjonujące dla obu stron. Dla kobiet oznacza to silniejsze i głębsze orgazmy oraz możliwość kontrolowania ejakulacji, zaś dla mężczyzn – niesamowite szczytowanie, które zawdzięczają nie ruchom frykcyjnym, a masażowi wykonanemu tylko przez mięśnie waginy partnerki.

Co ciekawsze kabazza nie jest trudna, wymaga tylko nieco pracy. Zdolność do ściskania, skręcania, pulsowania o różnym nacisku, wyciskania można opanować ćwicząc regularnie mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy. Zyski z tych ćwiczeń przekładają się nie tylko na zwiększenie seksualnej rozkoszy, ale także polepszenie stanu zdrowia kobiety. Oprócz dobrej formy mięśni waginy, ćwicząc regularnie oddalamy szanse na schorzenia wieku pokwitania, takie jak nietrzymanie moczu. Możliwość stania się kochanką idealną teraz jest kusząca, lecz równie nęcąca jest nadzieja na udane życie seksualne nawet w starszym wieku. Ćwiczenia umożliwiają rozwinięcie zdolności do kontrolowania ejakulacji, przydają się także dla tych, które mają trudności z osiągnięciem orgazmu. Zdobycie umiejętności pompoir przygotowuje ciało kobiety do porodu i ułatwia powrót do formy.