1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Młode spojrzenie – plastyka powiek

Na czym polega zabieg plastyki powiek i gdzie warto go wykonać? (Fot. materiały partnera)
Oczy to element wyglądu, na który zwracamy bardzo dużą uwagę. Mówi się, że są zwierciadłem duszy i wiele z nich da się wyczytać. Spojrzeniem możemy uwodzić, czarować, onieśmielać, zniewalać. Niestety czasem przekorna natura sprawia, że piękne, energiczne i niezwykle pozytywne osoby, wyglądają na zmęczone, starsze i posępne. Z pomocą przychodzi wówczas chirurgia plastyczna oraz specjaliści, którzy na co dzień zajmują się wydobywaniem ze swoich pacjentek piękna.

Na czym polega zabieg plastyki powiek?

Blepharoplastyka jest zabiegiem, który pomaga poprawić wygląd zarówno opadającej powieki górnej, jak i tzw. worków pod oczami tworzących się na powiece dolnej. Celem plastyki powiek jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej zgromadzonej wokół oczu. Poza efektem estetycznym korekcja powieki pozwala poszerzyć pole widzenia.

Operacyjna korekcja powiek sprawia, że skóra wokół oczu jest bardziej napięta. Cała twarz nabiera młodszego, zdrowego wyglądu, a spojrzenie staje się czyste i pełne blasku. Ta operacja należy do mało inwazyjnych, szczególnie przy zastosowaniu nowoczesnych metod.

Osoby, które zdecydowały się na zabieg, nie tylko lepiej wyglądają, ale również znacznie lepiej się czują. W wielu przypadkach aspekt psychologiczny ma największe znaczenie. Kobiety, które wstydzą się swojego wyglądu, mają kompleksy, unikają kontaktów z ludźmi, zamykają się w sobie. Twarz jest częścią ciała, której niedoskonałości trudno ukryć. Z pomocą przychodzi makijaż, lecz jest to rozwiązanie niedoskonałe. Makijaż oczu z opadającą powieką należy do specyficznych i trzeba mieć wiedzę, jak go wykonywać.

Jak przebiega korekcja powiek?

Przygotowanie do zabiegu to przede wszystkim dokładny wywiad z lekarzem, który ustali twój stan zdrowia i omówi z tobą szczegóły operacji. Otrzymasz także zlecenie wykonania badań, by mieć pewność, że twój organizm jest właściwie przygotowany do interwencji chirurgicznej. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno ci będzie opalać twarzy, przez pewien czas również palić papierosów i pić alkoholu.

Nacięta podczas zabiegu skóra zabezpieczona zostaje cienkimi szwami i po zagojeniu się ran, są one niemal niewidoczne. Blizna na górnej powiece umiejscowiona jest bowiem w naturalnym załamaniu, dolna z kolei tuż przy linii rzęs. Cały okres rekonwalescencji trwa do 4 tygodni, choć z reguły już po 10 dniach większość pacjentów nie ma przeciwwskazań, by wrócić do swoich normalnych aktywności.

Zabieg plastyki powiek w Warszawie

Jeśli szukasz kliniki, w której wykonasz operację, wysokiej klasy specjalisty o bogatym doświadczeniu i licznych sukcesach w swojej dziedzinie, skontaktuj się z doktorem Konradem Kochanem. To chirurg plastyczny oraz certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, pracujący w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt. Poza dużą wiedzą oraz umiejętnościami, dr Konrad Kochan potrafi uspokoić swoich pacjentów, od pierwszego spotkania dokładnie wszystko tłumaczy i przede wszystkim wyjaśnia wszelkie wątpliwości, które są zwykle głównym czynnikiem podsycającym strach.

Doktor Kochan cieszy się dużym uznaniem, a pacjentki wyrażają się w samych superlatywach o jego profesjonalizmie i podejściu do powierzonych mu zadań. Ponad 10-letnie doświadczenie w medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej w parze z nieustającym głodem wiedzy i dążeniem do perfekcjonizmu sprawiają, że jest to lekarz, któremu można zaufać. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej twarzy, piersi, brzucha, a także liposukcji i modelowania sylwetki. Nawiąż z nim kontakt i sprawdź, co może dla ciebie zrobić, być czuła się piękna każdego dnia.

Dr Konrad Kochan (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze