1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. 5 najmodniejszych fryzur na rok 2023

5 najmodniejszych fryzur na rok 2023

Zimmermann (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zimmermann (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Od długich niemal po pas, poprzez lekkie i romantyczne, aż po krótkie i zadziorne. Jakie fryzury będą w trendach w przyszłym toku? Oto nasze inspiracje z wybiegów i ulic najmodniejszych miast.

Po pierwsze – warstwowe cięcia

Warstwy – to one będą królowały w naszych cięciach w 2023 roku. Stylizacje wybiegowe modelek u najlepszych projektantów udowodniły, że włosy obcięte „na prosto” odchodzą do lamusa. W zamian przychodzą lekkie, warstwowe fryzury nadające włosom ruch i dodające im nonszalancji. Sprawdzą się w każdej wersji – zarówno krótkiej i zadziornej, jak i długiej i romantycznej.

Zimmermann, Awake (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Zimmermann, Awake (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Coperni (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Coperni (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Długie włosy

Bez półśrodków – długie włosy, najlepiej aż do pasa. To kolejny trend, który potwierdza, że w przyszłym roku w modzie będzie naturalność. Jej wyrazem będzie nie tylko delikatny makijaż – będą nim też zdrowe, lśniące włosy, sprawiające jednocześnie wrażenie nieuczesanych i niedbale rozpuszczonych. Taka fryzura może dodać romantycznego charakteru wielu stylizacjom.

Cos, Givenchy, Hermes (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Cos, Givenchy, Hermes (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Paryż street fashion (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Paryż street fashion (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Choppy bob

Odświeżona wersja krótkiego boba, który z przyjemnością nosimy już od kilku sezonów. Choppy bob to sięgający karku, lekko wydłużony z przodu bob, którego cechą charakterystyczną w nadchodzącym sezonie będzie warstwowe cięcie. To ono dodaje włosom objętości oraz sprawia, że twarz wydaje się bardziej rozpromieniona i pełna blasku. Fryzura, w której każdej z nas będzie do twarzy!

Dior (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Dior (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Lanvin, Vauthier (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Lanvin, Vauthier (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Heliot Emil (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Heliot Emil (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Clavicut

Do clavicut, czyli włosów sięgających obojczyków, należało już kilka poprzednich sezonów. Teraz ten trend wraca, ale – rzecz jasna – udoskonalony o „lżejsze” cięcie. Fryzura clavicut w takim wydaniu świetnie sprawdzi się w przypadku włosów, które nie są w najlepszej kondycji, zniszczonych i osłabionych. A dodatkowo pasuje każdemu typowi twarzy i świetnie wygląda z grzywką!

Hermes (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Hermes (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Alessandra Rich (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Alessandra Rich (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Pixie w jeszcze krótszej wersji

Przez ostatnie miesiące fryzura pixie była jednym z najbardziej pożądanych cięć. I pozostanie z nami na dłużej, bo będzie również silnym trendem 2023 roku, ale w wersji jeszcze krótszej i bardziej charakternej.

Vauthier, Valli (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Vauthier, Valli (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Paryż street fashion (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Paryż street fashion (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze