1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zdrowie

7 zasad zdrowych Świąt Wielkanocnych

10199223 - mother and daughter in daffodil field with decorated easter eggs
Święta Wielkiej Nocy powinny upłynąć w atmosferze spokoju i wypoczynku. Ci, którzy walczą o doskonałą sylwetkę na lato często jednak obawiają się pokus świątecznych smakołyków i przybrania na wadze, dlatego święta stają się dla nich pasmem wyrzutów sumienia.

Oto 7 zasad specjalisty żywieniowego Konrada Gacy, które sprawią, że w te święta nie przytyjesz ani trochę!

 1. Przygotuj potrawy wielkanocne w wersji fit! Ogranicz sól i cukier, przygotuj lżejsze wersje tradycyjnych potraw. Przepisów jest całe mnóstwo! Znajdziesz je np. w książce „Kuchnia Fit” Konrada Gacy.
 1. Wypij szklankę wody z cytryną przed jedzeniem Przed posiłkiem wypij szklankę wody z cytryną. Zjesz mniej a dodatkowo przyśpieszysz metabolizm.
 1. Nie biesiaduj przez cały dzień. Zamiast 1 posiłku w ciągu dnia – 4 lub 5 Choć święta sprzyjają całodziennemu siedzeniu przy stole, warto mimo wszystko postawić na regularne posiłki o stałych porach. Wielkanoc to szczególny czas, ale nie warto z tego powodu rozregulowywać swojego metabolizmu. Regularność to podstawa!
 1. Jedz na małych talerzach W ten sposób można łatwo oszukać mózg i… żołądek! Średnia porcja mięsa lub sałatki będzie wyglądała znacznie okazalej na mniejszym talerzu i dzięki temu zjemy mniej bez poczucia straty.
 1. Zrezygnuj z alkoholu Alkohol spowalnia trawienie i sprzyja bezrefleksyjnemu jedzeniu, a poza tym prowadzi do odwodnienia. Jeśli więc zależy nam na szczupłej sylwetce, warto zrezygnować ze spożywania alkoholu.
 1. Bądź aktywna! Także w święta Święta nie muszą oznaczać braku ruchu. Zachowaj swój normalny rytm aktywności, zabierz rodzinę na wielkanocny spacer i razem cieszcie się aktywnością!
 1. Nieustannie się motywuj Cały czas pamiętaj o swoim celu, który ma związek z odchudzaniem. Nie traktuj świąt jako przerwy w odchudzaniu – masz przed sobą marzenie, które już niebawem może się spełnić, jeśli tylko będziesz konsekwentna! Miej w zasięgu ręki zdjęcie lub cytat, który cię motywuje. Często przypominaj sobie o tym, do czego dążysz.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze