1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Wytańcz idealną sylwetkę!

Wytańcz idealną sylwetkę!

123RF.com
Co roku wraz z pierwszymi oznakami wiosny powracają także nasze kompleksy, chcemy wyglądać atrakcyjnie i jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego lata.

Katorżnicze diety cud oraz siłownia, w której bez osobistego trenera ciężko się odnaleźć, to teraz już nie jedyne sposoby na figurę modelki. Idealne kształty gwarantują nam również wszelkiego rodzaju zajęcia taneczne.

Dobrze znane sposoby dbania o siebie nie zapewnią jednak tyle korzyści co taniec, który nie tylko wpływa na poprawę wyglądu, ale jest także inwestycją w nasze zdrowie. Każdy styl tańca może być również określoną terapią, co podkreślają także lekarze. W profilaktyce chorób serca, przy otyłości, osłabieniu kości czy niskiej odporności idealnie sprawdza się „wytańczenie” problemu.

Najefektywniej

Monika Moskwa oraz Sylwia Adamowicz-Nowakowska, tancerki z ogromnym doświadczeniem oraz właścicielki studia tańca Free Art Fusion, opowiadają o dwóch, najsilniej wpływających na sylwetkę, formach tańca.

Taniec ma znaczenie nie tylko dla sfery fizycznej ale także duchowej. Dodaje pewności siebie, rozwija wyobraźnię, uwrażliwia na muzykę, a przede wszystkim pozwala wydobyć i nazwać towarzyszące nam emocje, wyrazić siebie.

Power Combo to jeden z programów treningowych, łączących ćwiczenia aerobowe ze strechingiem. Wzrost metabolizmu, kształtowanie figury oraz spalanie tkanki tłuszczowej, zarówno przed jak i po zajęciach, zapewnione są dzięki zróżnicowanej intensywności wykonywanych ćwiczeń. Praca nad ogólną wytrzymałością ciała, kondycją fizyczną oraz elastycznością mięśni to priorytet. W ciągu sześćdziesięciu minut używane są wszystkie grupy mięśniowe, co skutecznie poprawia naszą sprawność ruchową. Z perspektywy zdrowotnej trening ten nie tylko wzmacnia mięsień sercowy i obniża poziom tłuszczu znajdujący się we krwi, ale ma także bardzo dobry wpływ na pracę układu oddechowego oraz krwionośnego.

Kolejnym, bardziej roztańczonym, stylem jest Pole Dance, czyli tak zwany taniec na rurze. Jak podkreślają przedstawicielki studia tańca Free Art Fusion w Polsce, taniec ten kojarzony jest przez większość z nocnymi klubami oraz kuso ubranymi paniami. W rzeczywistości jednak jest to zwykłe połączenie tańca i fitness. Gama figur, takich jak flying body spiral, inside angel czy bow and arrow, pozwala na doskonałe wypracowanie wszystkich partii mięśni. Dzięki temu modelowane są brzuch, ramiona, pośladki, a także uda, czyli miejsca, których najbardziej się krępujemy. Jak każde zajęcia taneczne, tak i te powodują, że ruchy ćwiczących stają się coraz bardziej pewne i płynne. Jest jednak coś co wyróżnia je na tle pozostałych, bardziej tradycyjnych form. Taniec na rurze, może właśnie dzięki nie najlepszym z nim skojarzeniom, powoduje wyzwolenie niespożytych pokładów kobiecości, pewności siebie i samoakceptacji.

Nie musimy się jednak ograniczać tylko do dwóch opisanych wyżej rodzajów. Istnieje ogromny wachlarz innych form tańca, poczynając od tańca klasycznego, jazzu a kończąc na technikach streetowych tj. hip hop czy house. Każda z nich jest wyjątkowa i w podobnym stopniu przyczyni się do poprawy wyglądu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze