1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Akademia Zwierciadła:Pieniądze to nie wszystko

Akademia Zwierciadła:Pieniądze to nie wszystko

Słowa: „odpowiedzialność” i „finanse” wielu przygniatają. Niesłusznie. Uczestniczki ostatnich warsztatów Akademii Zwierciadła przekonały się, że można być odpowiedzialnym również w kwestii budżetu. I czerpać z tego przyjemność.

Dziękuję za możliwość spotkania ciekawych i inspirujących kobiet, które maja niebanalne nastawienie do życia i świata – pisze w liście pani Bogna Łoś, uczestniczka warsztatów. – Na swój sposób byłyśmy do siebie podobne – zauważyła pani Grażyna Tuszyńska- Małocha, kolejna uczestniczka. Warsztaty skierowane do kobiet pragnących rozsądnie korzystać z zasobów finansowych przyciągnęły spore i barwne grono naszych Czytelniczek. Wzięły one udział w zajęciach na temat „Sztuka odpowiedzialności – odpowiedzialne decyzje finansowe. Czy potrafi my je podejmować?”, które poprowadził psycholog, psychoterapeuta i trener Wojciech Eichelberger.

Uczestniczki warsztatu posiadły wiele ważnych umiejętności – nauczyły sie, jak być obecna tu i teraz, jak świadomie mięć kontakt z tym, co rzeczywiste, jak żyć w zgodzie z własnym wnętrzem. Spotkanie to pozwoliło na Weryfikacje wielu dotychczasowych przekonań, które są najważniejsze w podejmowaniu życiowych decyzji. Przede wszystkim tego, ze odpowiedzialność za własne życie nie musi być ciężarem, a może stać sie dojrzała postawa przynosząca wymierne korzyści. To nowe, przynoszące ulgę poczucie ugruntowały wystąpienia specjalistów z ING ZYCIE. Adam Gawryła opowiedział, w jaki sposób ubezpieczenia na Zycie mogą pomóc nam w odpowiedzialnym myśleniu o życiu.

Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie polisy i jak dysponować swoimi pieniędzmi, aby pracowały na nasza przyszłość. Łukasz Bielewicz z Millward Brown SMG/KRC zaprezentował wnioski z badan ING ZYCIE dotyczących poczucia odpowiedzialności. Okazało sie, ze istnieją różnice w rozumieniu i realizowaniu tego pojęcia w życiu codziennym przez kobiety i mężczyzn. Uczestniczki naszych warsztatów juz dawno wiedziały, ze same pieniądze i fakt ich posiadania to nie wszystko. Teraz wiedza tez, ze odpowiedzialność finansowa, jak każda inna, jest gotowością ponoszenia konsekwencji własnych decyzji i działa. A konsekwencje te przy rozsądnych decyzjach mogą być tylko pozytywne. Z takim poczuciem ulgi panie powędrowały na dalszy relaks do gabinetów Hotelu SPA Dr Irena Eris, a potem na niekończące się pogawędki. Juz niekoniecznie o odpowiedzialności.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze