1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Cena odwagi

Cena odwagi

„Cena odwagi” odtwarza autentyczne wydarzenia, których bohaterami są autentyczni ludzie: Daniel Pearl, amerykański dziennikarz porwany w Karaczi przez terrorystów, jego żona Mariane, również dziennikarka, ich przyjaciele, znajomi, osoby uczestniczące w śledztwie w sprawie porwania.

Film powstał na podstawie książki napisanej przez Mariane i to ona jest jego główną bohaterką. Angelina Jolie gra kobietę kochającą i tęskniącą, czekającą na jakąkolwiek wiadomość o zaginionym mężu, przeżywającą chwile śmiertelnego strachu, jednocześnie powściągliwą w wyrażaniu bólu, trzymającą się ze względu na dziecko, które ma wkrótce urodzić. Dzięki niej, choć tragiczny finał tej historii jest nam wszystkim znany (terroryści zarejestrowali na wideo ścięcie głowy Daniela Pearla), kolejne sceny oglądamy w napięciu. Udało jej się też coś niezwykle trudnego: przekonać nas, że mimo wielkiej miłości do męża Mariane nie odczuwała nienawiści do jego oprawców.

A Mighty Heart, USA 2007, reż. Michael Winterbottom, wyk. Angelina Jolie, Dan Futterman, Archie Panjabi, Denis O’Hare, dystr. UIP

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze