1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Tikkurila ze wsparciem dla natury

(Fot. iStock)
Marka farb Tikkurila od lat jest pionierem w tworzeniu popartych licznymi certyfikatami rozwiązań ekologicznych. Systematycznie wdraża innowacje branżowe, które udowadniają, że można tworzyć piękne wnętrza i dbać o estetykę wokół domu, wykorzystując produkty wytwarzane z poszanowaniem zasobów naszej planety i zdrowia ludzi. Zaangażowanie marki w działalność na rzecz natury to także aktywne wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do jej ochrony. Tikkurila podjęła właśnie współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być, aby pomóc owadom, a zwłaszcza zapylaczom.

Owocem wspólnego działania jest ekologiczna pasieka Tikkurila, która została założona w jednym z najczystszych zakątków Polski, czyli na Warmii. Na pasiekę składa się pięć uli, wykonanych z miejscowego drewna. Zostały one pomalowane wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua, której bezpieczeństwo dla osób cierpiących na alergie potwierdza rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Produkt ten już wcześniej wielokrotnie i z powodzeniem został sprawdzony na pozostałych ulach Fundacji. W pasiece Tikkurila już w czerwcu zamieszka nowa, pszczela rodzina, która przez cały rok pozostaje pod opieką doświadczonych pszczelarzy.

Współpraca Tikkurila z Fundacją nie sprowadza się tylko do prowadzenia pasieki. Działania mają obejmować również popularyzację zachowań pro-ekologicznych. Tych możliwych do wdrożenia na skalę mikro, czyli pojedynczych gospodarstw domowych, jak i obejmujących całe społeczeństwo, zgodnych z zasadą szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju.

– Idea troski o środowisko i zdrowie ludzi oraz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA naszej działalności. Nasze najnowsze farby Tikkurila Nature, dowodzą, że nie trzeba szukać kompromisów, lecz można cieszyć się najwyższą jakością, jednocześnie dbając o nasz wspólny dom, Ziemię – mówi Marta Chowańczak, kierowniczka marki. – Wiemy też, że dla poszanowania środowiska naturalnego kluczowa jest edukacja ekologiczna, w tym obejmująca wiedzę o znaczeniu i wadze tych niepozornych stworzeń, jakimi są owady.

O marce Tikkurila

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Jedną z najnowszych propozycji jest linia przyjaznych dla środowiska farb nowej generacji – Tikkurila Nature, która posiada certyfikaty EcoLabel, M1, rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz spełnia wymagania BREEAM i LEED Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl

Kontakt: Kinga Szkutnik, Practum Consulting, kinga.szkutnik@practum.pl

O fundacji Pszczoła Musi Być

Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być jako cele statutowe wskazuje ochronę środowiska naturalnego i zwiększanie populacji zwierząt, w tym owadów zapylających. Kładzie szczególny nacisk na działalność informacyjną i edukacyjną społeczeństwa w zakresie znaczenia zrównoważonego rozwoju, bioróżnorodności, budowania świadomości ekologicznej i konsumenckiej.

Więcej informacji na temat Fundacji dostępnych jest na stronie www.pszczolamusibyc.pl

Kontakt: Jakub Sobeczek, kontakt@pszczolamusibyc.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze