1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Literacki Sopot 2013

Literacki Sopot 2013

Literacki Sopot
Literacki Sopot
W dniach 16-20 sierpnia 2013r. w Sopocie odbędzie się międzynarodowy festiwal literacki. „Literacki Sopot” to projekt skierowany do wszystkich grup wiekowych i ma być imprezą cykliczną, której program co roku budowany będzie wokół innego tematu wiodącego.

[embed]http://youtu.be/RIT2whtlpLw[/embed]

Zeszłoroczna, pierwsza odsłona  festiwalu  poświęcona była reportażowi. Do Sopotu przyjechali znani Polsce reporterzy, m.in. Wojciech Jagielski, Mariusz Szczygieł, Filip Springer. W ramach spotkań z reportażem odbyły się warsztaty pod hasłem „Wszyscy o wszystkim mało wiemy”, w których uczestniczyło łącznie 135 osób. W programie wydarzenia znalazły się także spotkania z pisarzami, m.in. Andrzejem Stasiukiem, Joanną Bator.

Wiodącym tematem tegorocznej edycji wydarzenia będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał. Organizatorzy zaprosili autorów z Polski i z zagranicy, m.in. Mariusza Czubaja, Marka Krajewskiego, Yrsę Sigurdardottir, Moni Nilsson. Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, działania teatralne, mobilne czytelnie, plenerowa strefa czytania oraz prezentacja filmów inspirowanych literaturą skandynawską.

W programie przewidziano również blok poświęcony książce historycznej, warsztaty reportażu prowadzonych przez najlepszych polskich autorów, spotkania z nominowanymi do Literackiej Nagrody Nike oraz Autorami najciekawszych  tegorocznych premier zaproszonymi przez wybrane wydawnictwa.

Organizatorem wydarzenia jest miasto Sopot. Partnerami drugiej edycji festiwalu są m.in. Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Narodowe Centrum Kultury oraz TVP Kultura.

więcej na stronie

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze