1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Blaski życia - nowa książka Katarzyny Miller

Blaski życia - nowa książka Katarzyny Miller

Katarzyna Miller przekonuje, że warto przyjrzeć się chwilom z pozoru prostym i zwyczajnym. Delektować się z nimi i czerpać z nich prawdziwą radość oraz siłę.

Codzienność przynosi nam dziesiątki zmar­twień i problemów. Trudno wyłuskać z niej drobne radości przydające życiu blasku. A może to właśnie one są prawdziwym kluczem do szczęścia?
„Blaski życia" do kupienia w naszej księgarni

Fragmenty książki:

Kiedy wszystko idzie dobrze – marudzimy, narzekamy, chętnie wyobrażamy sobie, jak dopiero byłoby dobrze, gdyby było jeszcze lepiej. Na przykład jesteśmy na urlopie, który byłby naprawdę udany, gdyby codziennie świe­ciło słońce. Ale kiedy zdarzy nam się np. złamać nogę, natychmiast nasza uwaga przesuwa się wyłącznie tam, gdzie boli, trzeba załatwiać lekarzy, a poruszanie staje się problemem... Wtedy zdajemy sobie sprawę, jak fajnie było jeszcze wczoraj. Co nam przeszkadzało cieszyć się wczoraj?

Prawdziwe kłopoty

Czemu mówimy sobie tak mało naprawdę miłych słów? Tak rzadko się chwalimy, podzi­wiamy szczerze, zachwycamy sobą wzajem? Lubimy usłyszeć (inna rzecz, czy uwierzymy), ale mówić – żałujemy. Wcale nie dlatego, że ten drugi na to nie zasługuje. Zasługuje, jeśli mu się dobrze przyjrzeć. Coś by się zawsze znalazło! Nie, my żałujemy, bo sami mamy za mało. Jesteśmy rodzajem skner emocjonalnych, którzy nawet uściubili sobie trochę dobra emo­cjonalnego, ale boją się nim obracać. Boją się, że jak wydadzą monetę pochwały, to już ona do nich nie wróci. Przepadnie. Ten ktoś, kto ją dostał, porwie ją, schowa i nie odda nigdy. Nie wierzymy, że rozdawanie pomnaża. Że wróci więcej, niż wydaliśmy.

Sknerstwo emocjonalne

KATARZYNA MILLER - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej  i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia, Kup kochance męża kwiaty. Na stałe związana ze „Zwierciadłem”.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze