1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Królowe życia i król” nowe wydanie bestellerowej książki Katarzyny Miller

„Królowe życia i król” nowe wydanie bestellerowej książki Katarzyny Miller

Królowa, król życia? Któż z nas nie chciałby nią lub nim być? Może jeszcze tego nie wiesz, ale możesz nim zostać. W każdej chwili swojego życia. Znajdując siłę w sobie samym. W tej książce znajdziesz opowieści o tych, którzy to zrozumieli. Wygrali - zostali królowymi i królem życia.

„Królowe życia i król" to 23 różne historie. Tytuły opowieści stworzono adekwatnie do „głównego problemu” danej osoby: czytelnicy spotkają między innymi „Grzeczną dziewczynkę”, „Wojowniczkę”, „Artystkę”, „Twardzielkę”, „Dziewicę”, „Lolitkę” i „Kochankę” i pierwszego w tym zestawieniu mężczyznę – „Spragnionego”.

Książkę warto przeczytać. Nie należy jednak szukać w tych historiach samej/-ego siebie. Przecież każdy z nas ma swoją własną historię. Jak zapanować nad własnym życiem? Jak znaleźć w sobie siłę i wolę działania? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć autorka.

„Weź ode mnie pozwolenie na wypoczynek, na zajmowanie się sobą, kiedy tego potrzebujesz, na zabawę, na branie pomocy od innych (Lena aż wzdycha), na swoją ważność dla siebie samej, na wewnętrzny spokój i zadowolenie z tego, co robisz i jak pracujesz. Masz to szczęście, że wykonujesz zawód, który kochasz, ale nie musisz się tak strasznie spinać. Wiesz, dlaczego cię ta praca tak zjadała? – Lena patrzy wyczekująco. – Bo robiłaś dla tych dzieci to, czego nie mogłaś dla siebie samej, je ratowałaś, a sama ginęłaś przytłoczona ciężarami, które narzuciły ci twoje przodkinie. Okazałaś się niebywale dzielna i odpowiedzialna. Nie rozpiłaś się. Możesz być z siebie dumna. Ale już wystarczy tej rabunkowej gospodarki. Któraś z kobiet twego rodu musi przerwać tę epidemię i cudownie, że jesteś to właśnie ty”. „Tak, tak, bardzo chcę!”. „Wzięłaś pozwolenie?”. „Tak. I jestem szczęśliwa”.

Fragment rozdziału „Twardzielka”

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka książek – m.in.: „Nie bój się życia”, „Kup kochance męża kwiaty”, „Blaski życia” oraz trzech tomików wierszy. Na stałe związana ze miesięcznikiem „Zwierciadło".

Fragmenty książki można pobrać bezpłatnie na

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze