1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

IV Festiwal Ethno Port Poznań

17 czerwca rozpocznie się Festiwal Muzyczny Ethno Port w Poznaniu.

Imprezę rozpocznie przemarsz zespołu Fanfarai, nawiązującego do tradycji orkiestr ulicznych. Oprócz tego na festiwalu będzie można posłuchać różnorodnej muzyki z całego świata. Azję reprezentować będzie indyjska grupa Desert Slide, pochodzący z Iranu Bijan Chemirani, grający na perskim bębnie zarb. Z Pakistanu przyjedzie Faiz Ali Faiz, który śpiewa muzykę z gatunku qawwali.

Afrykańska muzyka na Ethno Porcie to Christine Salem z wyspy Reunion położonej na Oceanie Indyjskim. Artystka jest jednym z rzadkich kobiecych głosów muzyki maloya, która w połowie XVIII wieku była głosem niewolników, a dziś jest ważnym elementem tożsamości kulturowej wyspy.

Amerykę południową będzie reprezentować pochodząca z Kolumbii 12-osobowa orkiestra LA-33, jedna z najbardziej znanych grup wykonujących salsę.

Europejskie zespoły na festiwalu to przede wszystkim ukraiński DakhaBrakha odwołujący się do swojego narodowego folkloru. Pojawi się także francuski A Filetta - 7-osobowy zespół, który czerpie z tradycji korsykańskiego śpiewu polifonicznego.

Na Ethno Port Poznań nie zabraknie także polskich artystów. Wśród nich będą m.in. Tsigunz Fanfara Avantura grający muzykę cygańską, Zofia Dragan i Kapela dudziarska Manugi, R.U.T.A. czyli Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii, a także Radykalna Unia Terrorystyczno-Artystowska Macieja Szajkowskiego (muzyk z Kapeli ze Wsi Warszawa) oraz Maria Pomianowska - artystka grająca na polskich instrumentach tradycyjnych takich jak suka biłgorajska, fidel płocka, rota celtycka czy bas ludowy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze