1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Niewinne” z Agatą Kuleszą, Agatą Buzek i Joanną Kulig już w kinach

mat. pras. KINO ŚWIAT fot. Anna Włoch / Aeroplan Film
Zobacz galerię 10 Zdjęć
„Subtelny”, „malarski”, „metafizyczny” i „głęboko religijny” - mówią o filmie „Niewinne” aktorki: Agata Kulesza, Eliza Rycembel, Joanna Kulig i Anna Próchnia. Inspirowania prawdziwą historią francusko-polska produkcja od dziś na ekranach kin.

Subtelny, malarski, metafizyczny i głęboko religijny - mówią o filmie „Niewinne” aktorki: Agata Kulesza, Eliza Rycembel, Joanna Kulig i Anna Próchnia. Inspirowania prawdziwą historią francusko-polska produkcja od dziś na ekranach kin.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek).

Światowa premiera filmu odbyła się w ramach Sundance – największego festiwalu filmów niezależnych w USA – gdzie obraz został uznany przez magazyn Variety za jeden z najlepszych filmów tegorocznej edycji, a także znalazł się w rankingu 10 najważniejszych produkcji festiwalu według Vogue Magazine. Pokaz produkcji odbył się w prestiżowej, pozakonkursowej sekcji Premieres i zakończył się owacjami na stojąco. Zrealizowany w całości w Polsce film, z udziałem znakomitych polskich aktorek (m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig, Elizy Rycembel i Anny Próchniak).  Film zyskał przychylność zagranicznych krytyków za hipnotyzującą rolę Agaty Buzek (hollywoodreporter.com) i fenomenalną kreację Agaty Kuleszy (screendaily.com) oraz doskonały scenariusz (thefilmstage.com), olśniewające piękno i malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem (christianitytoday.com).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze