1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Netflix ogłosił premierę kolejnego polskiego serialu oryginalnego!

Netflix ogłosił premierę kolejnego polskiego serialu oryginalnego!

"Czasem lepiej zostawić sprawy takimi jakie są, bo nigdy nie wiesz, co można odkryć…" (fot. materiały prasowe Netflix)
Ruszyła produkcja "W głębi lasu" - adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule. Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka. To kolejny serial, po głośnym "1983" Agnieszki Holland, za którego produkcję odpowiedzialni będą Polacy.

"W głębi lasu" to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Reżyser Leszek Dawid odpowiedzialny m.in. za film "Jesteś Bogiem" podkreśla: “W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej”.

Oczekiwania w stosunku do serialu są ogromne, na co wpływa również fakt, iż powstanie on na bazie książki jednego z najpopularniejszych autorów na świecie. Niekwestionowany numer 1 w rankingach New York Timesa. Autor 30 powieści (w tym „Bez pożegnania”, „Nie mów nikomu”, „Jedyna szansa” oraz cyklu "Myron Bolitar") wydanych w nakładzie przekraczającym 70 mln sztuk. Jego książki są dostępne w 43 językach na całym świecie. W 2018 roku Netflix podpisał z autorem długookresową umowę, w ramach której powstanie 14 opracowań zarówno istniejących, jak i nadchodzących powieści Cobena.

Premiera serialu zapowiedziana została na 2020 rok.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze