1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Cały świat Romy" - wzruszająca opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni

"Cały świat Romy" - wzruszająca opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni

"Cały świat Romy" (fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
"Cały świat Romy" w reżyserii Mischy Kamp to ciepła opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni, radzeniu sobie z wyzwaniami i wsparciu, jakim mogą być dla siebie kobiety niezależnie od wieku. W kinach od 17 lipca.

Najnowszy obraz holenderskiej reżyserki Mischy Kamp, "Cały świat Romy" to poruszający film dla młodszych i starszych widzów. Romy, zbyt dojrzała jak na swój wiek dziesięciolatka, oraz jej babcia, pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.

Fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty

"Cały świat Romy" (fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty)

"Cały świat Romy" (fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty)

Czy da się uchronić rodzinę przed informacją o chorobie najbliższych? Jak postrzegamy utratę pamięci? Czy możliwe jest zasypanie przepaści międzypokoleniowej? Na te pytania z czułością odpowiada "Cały świat Romy", jeden z najczęściej nagradzanych filmów podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci (nagroda Kwiatu Paproci od jury ECFA oraz wyróżnienie jury twórców). Obraz otrzymał też Złotego Koziołka dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!.

Film jest w kategorii wiekowej 9+, również dla widzów dorosłych. W kinach od 17 lipca.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze