1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Carmen" Bizeta - trzy spektakle on-line

"Carmen" Bizeta - trzy spektakle on-line

"Carmen" (fot. Murgrabia Photography, materiały prasowe/ Teatr Wielki - Opera Narodowa)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Marcowe spektakle zostają odwołane, jednak Teatr Wielki - Opera Narodowa gra dla publiczności bez przerwy - poprzez platformę VOD, bezpiecznie i w otwartym dostępie! #Zostańwdomu, wpuść do niego operę i balet! 

Marcowe spektakle zostają odwołane, jednak Teatr Wielki - Opera Narodowa gra dla publiczności bez przerwy  - #Zostańwdomu, oglądaj operę i balet.

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, spektakle Carmen zaplanowane na dni 28, 29 oraz 31 marca zostają odwołane.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów Teatr Wielki – Opera Narodowa pokaże operę online. Carmen będzie można obejrzeć w sobotę 28 marca, we wtorek 31 marca oraz w czwartek 2 kwietnia w otwartym dostępie na vod.teatrwielki.pl. Wszystkie spektakle rozpoczną się o godzinie 19.00.

"Carmen" (fot. materiały prasowe/Teatr Wielki-Opera Narodowa)

"Carmen" (fot. materiały prasowe/Teatr Wielki-Opera Narodowa)

"Carmen" (fot. materiały prasowe/Teatr Wielki-Opera Narodowa)

Carmen to jedna z najczęściej wystawianych oper na świecie. Nowatorska opera werystyczna od lat porywa słuchaczy niezwykłym temperamentem, hiszpańskim kolorytem i efektownością. Powoływana w kolejnych inscenizacjach historia cyganki-uwodzicielki to jednak nie tylko – jak zwykło się uważać – hymn na cześć życia z kultową uwerturą i Habanerą.

Andrzej Chyra – reżyser i Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramaturg zmierzyli się z anatomią zbrodni, a z historii miłosnej wydobyli opowieść o zderzeniu dwóch równych, lecz sprzecznych systemów wartości – absolutnego wojskowego porządku z niemożliwą wręcz do zrealizowania wolnością. Nie będzie to więc spotkanie z karczemną seksualnością i zazdrością w tle, ale z historią prawdziwej miłości, która doprowadzi do zbrodni. Spektakl miał premierę na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej 7 czerwca 2018 roku.

Występują: Rinat Shaham – Carmen, Ewa Tracz – Micaela, Joanna Kędzior – Frasquita, Anna Bernacka – Mercedes, Leonardo Capalbo – Don Jose, Mariusz Godlewski – Escamillo, Krzysztof Bączyk – Zuniga, Kamil Zdebel – Morales, Andres, Damian Wilma – Le Dancaire, Tomasz Madej – Remendado, Maciej Mikołajczyk – Lilas Pastia.

Śpiewaków, orkiestrę i chór Teatru Wielkiego-Opery Narodowej oraz chór chłopięcy "Artos" poprowadziła Keri-Lynn Wilson.

W serwisie vod.teatrwielki.pl na wszystkich melomanów czeka także szeroki wybór docenionych przez widzów spektakli operowych i baletowych. Wśród tytułów, które można obejrzeć on-line znalazły się m.in. "Straszny dwór" reż. David Pountney, "Halka" (wileńska) reż. Agnieszka Glińska. Wszystkie tytuły udostępnione są bezpłatnie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze