1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Matt Dusk i Zbigniew Wodecki - niezwykły duet w dniu urodzin mistrza

Matt Dusk i Zbigniew Wodecki - niezwykły duet w dniu urodzin mistrza

Matt Dusk to kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi
jazzowo-swingującymi hitami. (Fot. materiały prasowe)
Matt Dusk to kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami. (Fot. materiały prasowe)
Matt Dusk zapowiada nowy album i prezentuje pierwszy singiel. „My Way/Szczęście jest we mnie” - utwór osobisty i dla samego artysty najważniejszy, bo w duecie ze Zbigniewem Wodeckim. 

Data wydania singla nie jest przypadkowa, bo 6 maja przypada dzień urodzin Zbigniewa Wodeckiego. Jest to swoisty hołd Matta dla jednego z najwybitniejszych muzyków wszechczasów. Wraz z premierą singla rusza przedsprzedaż albumu na kulturalnysklep.pl.

Okładka płyty Matta Duska 'My way. Szczęście jest we mnie'. (Fot. materiały prasowe) Okładka płyty Matta Duska "My way. Szczęście jest we mnie". (Fot. materiały prasowe)

Skąd u kanadyjskiego piosenkarza fascynacja muzyką Zbigniewa Wodeckiego? - Zbigniewa poznałem po raz pierwszy na gali magazynu PANI w 2016 roku, a potem na koncercie z Rafałem Brzozowskim w 2017 roku. Był on niesamowitym muzykiem, grał na dwóch najtrudniejszych instrumentach, trąbce i skrzypcach, i miał bardzo dojrzały, mocny głos. Pamiętam, że bardzo mnie wtedy urzekł - mówi Matt Dusk.

W 2019 roku Matt został zaproszony na Wodecki Twist Festiwal, gdzie zaśpiewał, w duecie ze Zbigniewem Wodeckim (nagranie Wodeckiego było wyświetlane tuż nad sceną) "My Way/Szczęście jest we mnie". - To był dla mnie bardzo wzruszający moment, ponieważ jest to piękna piosenka i żałuję, że nie miałem okazji nagrać ją razem z nim, gdy żył. Wszędzie szukałem, tego nagrania online, ale jedyne co znalazłem to nagranie live na Youtube - mówi Dusk.

Z tego względu, miks i produkcja tego jednego utworu zajęły mu ponad miesiąc. Chciał bowiem, aby była to najlepsza wersja, którą mógł stworzyć jako hołd dla Zbigniewa Wodeckiego. By jego głos i muzyka żyły wiecznie.

Matt Dusk to znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych (Good News, JetSetJazz) i platynowych albumów (Just The Two of Us, My Funny Valentine, Old School Yule). Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru.

Jego najnowsza płyta to podróż do czasów, w których u szczytu popularności był idol Matta Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60-tych, gdy na listach przebojów królowały takie przeboje jak: „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”.

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze