1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Znamy datę premiery serialu „Osiecka”

Magdalena Popławska w roli Agnieszki Osieckiej. (Fot. materiały prasowe)
Premiera serialu „Osiecka” produkcji TVP była już kilkukrotnie przekładana. Tym razem jednak ogłoszono oficjalną datę - serial będziemy mogli obejrzeć jeszcze w tym roku. 

Serial "Osiecka" TVP zapowiadało już od kilku miesięcy. Początkowo jego premiera miała odbyć się wiosną tego roku, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszelkie produkcyjne plany. Po długich miesiącach oczekiwania telewizja TVP ustaliła ostateczny termin premiery. Pierwsze cztery odcinki serialu, opowiadającego o życiu legendy polskiej piosenki, będziemy mogli obejrzeć między 25 a 27 grudnia bieżącego roku.

Zdjęcia do serialu o Agnieszce Osieckiej rozpoczęły się w lipcu zeszłego roku. Wyreżyserował go duet - Robert Gliński i Michał Rosa. W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach jej życia, wcieliły się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska, która jest miłośniczką twórczości Agnieszki Osieckiej a także laureatką nagrody jej imienia na Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

(Fot. materiały prasowe)

Jak informuje TVP, biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe, oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów. Produkcja od kulis pokaże, nie stroniąc od obserwacji o charakterze komediowym, szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jego bohaterami – poza Osiecką – będą wybitne postacie znane ze świata kultury, takie jak Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora, Marek Hłasko i wielu innych.

Scenariusz serialu napisali Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, przy współpracy z Henryką Królikowską i reżyserem Robertem Glińskim, na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Pomysłodawczynią serialu jest Joanna Ochnik. Obok Magdaleny Popławskiej i Elizy Rycembel, w serialu zobaczymy m.in.: Piotra Żurawskiego, Marię Pakulnis, Jana Frycza, Jędrzeja Hycnara, Mikołaja Roznerskiego, Grzegorza Małeckiego, Tomasza Włosoka, Aleksandrę Pisula.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze