1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstał serial HBO na podstawie kultowej książki "My, dzieci z dworca Zoo"

Powstał serial HBO na podstawie kultowej książki "My, dzieci z dworca Zoo"

Kadr z serialu
Kadr z serialu "My, dzieci z dworca Zoo". (Fot. materiały prasowe HBO)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
HBO udostępniło zwiastun nowego serialu "My, dzieci z dworca Zoo", na postawie kultowej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F. Premiera serialu jeszcze w tym miesiącu. 

Serial "My, dzieci z dworca Zoo" powstał na podstawie autobiografii Christiane F., która była również inspiracją dla kultowego filmu z 1981, w którym zagrał sam David Bowie. Książka jest absolutnym bestsellerem - została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy. Najnowsza produkcja HBO jest jej serialową adaptacją.

"My, dzieci z dworca Zoo" to historia sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca w świecie, intensywnie żyją w samym środku Berlina lat 70. XX wieku. Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców.

(Fot. materiały prasowe HBO) (Fot. materiały prasowe HBO)

Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

Reżyserem serialu jest Philipp Kadelbach. W głównych rolach wystąpią: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi.  Serial wyprodukowany został przez Constantin Television Production w koprodukcji z Amazonem.

(Fot. materiały prasowe HBO) (Fot. materiały prasowe HBO)

Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu stworzonego w serialu, muzyka, która rozbrzmiewa na ekranie, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowie’go i we współpracy z David Bowie Estate. Autorami muzyki są producenci: Robot Koch i Michael Kadelbach, którzy tworzą elektryzującą, współczesną ścieżkę dźwiękową, będącą połączeniem zarówno muzyki nowoczesnej, jaki i ikonicznych brzmień.

Premiera serialu My, dzieci z dworca Zoo odbędzie się 27 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodanych zostanie wszystkich 8 odcinków produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze