1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Stado” – nowy polski dokument na HBO Max

„Stado” opowiada historię amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów. (Fot. materiały prasowe)
„Stado” opowiada historię amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów. (Fot. materiały prasowe)
„Stado”, najnowszy polski film dokumentalny Max Original, to historia amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów i jest przytłoczona poświęceniem, którego to wymaga. Film jest już dostępny na platformie HBO Max.

Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie, by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. „Stado” to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członkiń zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek. Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwą przygodą są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, które dzieją się między treningami, podczas których dziewczęta osiągają pełnoletność i uczą się być samoświadomymi, w pełni zrealizowanymi kobietami.

Film dokumentalny „Stado” prezentowany był na wielu festiwalach filmowych i otrzymał Nagrodę Publiczności w Konkursie Filmów Dokumentalnych na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Był również pokazywany na festiwalach Visions du Réel, Kino w Trampkach oraz Młodzi i Film w Koszalinie.

Kadr z filmu „Stado” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Stado” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Stado” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Stado” (Fot. materiały prasowe)

Twórczyniami „Stada” są Monika Kotecka oraz Karolina Poryzała, które odpowiadają za scenariusz i reżyserię. Producentką filmu jest Agnieszka Wasiak. Obowiązki producentki z ramienia HBO Max pełni Izabela Łopuch, a producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicova. Za produkcję obrazu odpowiadają HBO Max oraz Lava Films, we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Studiem Munka i firmą Fotosynteza Krzysztof Kuczyk. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film „Stado” jest już dostępny na platformie HBO Max.

Plakat filmu „Stado” (Fot. materiały prasowe) Plakat filmu „Stado” (Fot. materiały prasowe)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze