1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Elvis” – filmowa biografia króla rock&rolla od dziś dostępna na HBO Max

W filmie Baza Luhrmanna w rolę Elvisa Presleya wciela się Austin Butler. (Fot. materiały prasowe)
Od dziś na platformie HBO Max oglądać można znakomity dramat biograficzny „Elvis” z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem w rolach głównych, w reżyserii wizjonera kina – Baza Luhrmanna.

Film nominowanego do Oscara Baza Luhrmanna opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (w tej roli fenomenalny Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menedżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest natomiast jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa – Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

Oprócz Hanksa, Butlera i DeJonge w filmie występują również nagradzana aktorka teatralna Helen Thomson jako matka Elvisa – Gladys oraz Richard Roxburgh jako ojciec Elvisa – Vernon. Oprócz nich na ekranie zobaczyć możemy także m.in. Luke'a Bracey'ego Natashę Bassett, Davida Wenhama, Kelvina Harrisona Juniora. Luhrmann („Wielki Gatsby”, „Moulin Rouge!”) wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał z na podstawie pomysłu swojego i Jeremy’ego Donera.

„Elvis” dostępny jest na platformie HBO Max. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na 25 września na godzinę 20:10.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze