1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Sceny z życia plakatowego” – wystawa plakatów Maksa Bereskiego w warszawskim kinie Elektronik

„Sceny z życia plakatowego” – wystawa plakatów Maksa Bereskiego w warszawskim kinie Elektronik

Robin Williams jako słynna „Pani Doubtfire” na plakacie autorstwa Maksa Bereskiego (Fot. materiały prasowe)
Robin Williams jako słynna „Pani Doubtfire” na plakacie autorstwa Maksa Bereskiego (Fot. materiały prasowe)
Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych dobiega końca. Z tej okazji warszawskie kino Elektronik zaprasza na wernisaż wystawy plakatów filmowych marki Plakiat.

Wystawa „Sceny z życia plakatowego” w warszawskim kinie Elektronik poświęcona będzie plakatom filmowym marki Plakiat autorstwa Maksa Bereskiego, powstałym w latach 2019-2022 i ukazującym przekrój tematyczny i gatunkowy podejmowanych przez plakacistę realizacji. Wśród ekspozycji znajdą się m.in. plakaty do filmów „Sukienka”, „Pani Doubtfire”, „Pewnego razu... w Hollywood”, „C’mon C’mon” oraz „Teściowie”, za który twórca został uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Co więcej, po raz pierwszy w historii nagrody zdarzyło się, aby dwa dzieła tego samego artysty były nominowane równocześnie w tej samej kategorii: obok plakatu do filmu „Teściowie” szansę na wyróżnienie otrzymał również plakat do filmu „Ucieczka na srebrny glob”. Podczas wystawy pokazane zostaną polskie i zagraniczne plakaty marki, w tym najnowszy – do filmu „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, który zostanie zaprezentowany przed projekcją filmu.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 9 października o godzinie 19:00. Wystawę będzie można odwiedzać do 31 października. Wstęp wolny.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze