1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wyścig po Oscary rozpoczęty. Na prowadzeniu – komedia akcji „Wszystko wszędzie naraz”

„Wszystko wszędzie naraz” to opowieść o kobiecie, która w trakcie kontroli podatkowej trafia w sam środek szalonej przygody. Ona jedyna może ocalić świat, eksplorując tym samym inne wszechświaty. (Fot. materiały prasowe)
Wyścig po Oscary można uznać za rozpoczęty. Jakie filmy mają szansę na najważniejszą statuetkę w branży? Znawcy kina wskazują m.in. na dramat muzyczny „Tár” z Cate Blanchett oraz komedię akcji „Wszystko wszędzie naraz”, o której przeczytacie poniżej.

W poniedziałek w Nowym Jorku wręczone zostały nagrody Gotham przyznawane niezależnym produkcjom. Tym samym w Ameryce ruszył sezon nagród filmowych, którego kulminacją będzie tradycyjnie oscarowa gala. Na dobry początek na prowadzenie wysuwa się komedii akcji „Wszystko wszędzie naraz”. Najbardziej kasowa produkcja w historii studia A24 miała szansę na trzy statuetki Gotham, finalnie zdobyła dwie: dla najlepszego filmu i drugoplanowej roli Ke Huy Quana. Liderem nominacji był jednak dramat muzyczny „Tár”, o którym pisaliśmy ostatnio na łamach naszego portalu. Obraz w reżyserii Todda Fiedla z pięciu nominacji otrzymał tylko jedną statuetkę, za scenariusz. „Wszystko wszędzie naraz” zdobył ostatnio również cztery Saturny, a także otrzymał najwięcej, bo aż osiem, nominacji do nagród Idependent Spirit Awards, które branża nazywa „niezależnymi Oscarami”. Czy zdobędzie wszystkie statuetki, na które ma szanse? Tego na razie nie wiadomo, ale liczba nominacji jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

„Wszystko wszędzie naraz” to szalone połączenie kina akcji, komedii i science fiction od wizjonerskich twórców filmowych – Daniela Kwana i Daniela Scheinerta oraz producentów Anthony’ego i Joego Russo („Avengers: Endgame”) z Michelle Yeoh, Stephanie Hsu, Jamie Lee Curtis i Ke Huy Quanem. Główną bohaterką filmu jest Evelyn Wang, borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, która natrafia na klucz do „multiwersum”, czyli sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn zaczyna gubić się w nieskończonych wszechświatach. Będzie musiała wykorzystać wszystko, co ma, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze – jej rodzinę. Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom – to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. Obraz można jeszcze zobaczyć w wybranych kinach, do czego gorąco zachęcamy. Wkrótce pojawi się również w streamingu na platformie Amazon Prime Video.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze