1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Titanic” wraca do kin w odświeżonej wersji

„Titanic” wraca do kin w odświeżonej wersji

Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w filmie „Titanic” (Fot. Filmstills/Forum)
Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w filmie „Titanic” (Fot. Filmstills/Forum)
Nagrodzona licznymi Oscarami superprodukcja Jamesa Camerona powraca na wielki ekran. Tym razem kultowy melodramat katastroficzny trafi do kin w zremasterowanej wersji 3D 4K HDR.

Okrzyknięty romansem wszech czasów „Titanic” Jamesa Camerona to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Do tego trzecia najbardziej kasowa produkcja w historii kina i zdobywca aż 11 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. W 1997 roku superprodukcja z Leonardem DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych podbiła serca milionów widzów na całym świecie. Wielu z nich ucieszy pewnie fakt, że już wkrótce będą oni mogli ponownie przenieść się do 1912 roku, kiedy to brytyjski „niezatapialny” transatlantyk Titanic wyruszył w swój dziewiczy rejs do Stanów Zjednoczonych. Tę piękną historię miłosną będzie można znowu zobaczyć w kinie z okazji walentynek oraz 25-lecia filmu. W dodatku w nowej, odświeżonej cyfrowo wersji.

Dla tych, którzy nie znają fabuły tej kultowej produkcji, przypominamy opis filmu. Na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład transatlantyku Titanic, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim portowym barze 23-letni emigrant Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, niemającego nic prócz talentu malarskiego Jacka. Bohaterom nie dane było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie.

Zremasterowany „Titanic” pojawi się w kinach 10 lutego 2023 roku. Zobacz zwiastun.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze