1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Siła kobiet zapisana w gwiazdach – wernisaż 12. edycji Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter

(Fot. materiały prasowe)
W ubiegłym tygodniu odbył się wernisaż Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter na 2023 rok – „Kobiece Konstelacje”, który nawiązuje do gwiezdnych instalacji i znaków zodiaku. To już 12. edycja kalendarza pod kreatywnym nadzorem Andrzeja Pągowskiego.

Artyści otrzymali zadanie zinterpretowania cech charakteru poszczególnych znaków, które są przypisane kobietom. Andrzej Pągowski zaprosił do współpracy wybitnych twórców, którzy przygotowali 12 artystycznych wizji ukazujących siłę i moc sprawczą kobiet. To pokazuje, że Gedeon Richter wspiera kobiety nie tylko w kontekście ich zdrowia, ale również wskazując poprzez sztukę ich wielowymiarowość, siłę, piękno, wrażliwość i empatię.

– W tym roku temat został wybrany nieco na przekór otaczającej nas rzeczywistości i jako forma ucieczki od wszechobecnego pragmatyzmu, technologii czy tempa codziennego życia. Najważniejsze pozostały kobiety, którym chcemy uświadomić, że w każdej z nich drzemie moc i potencjał bycia siłą sprawczą – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektorka ds. korporacyjnych i relacji zewnętrznych Gedeon Richter.

(Fot. materiały prasowe)

Goście mogli podziwiać dwie wystawy, czyli prace z 2023 roku oraz z poprzedniej edycji, która nie miała wernisażu z powodu pandemii. Wieczór umilił koncert wokalistki jazzowej Moniki Borzym, która wykonała standardy jazzowe w nowych, oryginalnych aranżacjach.

(Fot. materiały prasowe)

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 gości, m.in. przedstawicielki i przedstawiciele świata sztuki, kultury, polityki i biznesu, tacy jak Janusz Gajos, Katarzyna Zdanowicz, Joanna Racewicz, Borys Szyc czy Lidia Popiel.

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze