1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Dziewczyna i kosmonauta” z Magdaleną Cielecką i Andrzejem Chyrą – serial na weekend

Magdalena Cielecka w serialu „Dziewczyna i kosmonauta” (Fot. materiały prasowe)
Marta po powrocie z Anglii szuka swojego miejsca na Ziemi. Bogdan, ambitny pilot elitarnej jednostki, marzy o podboju kosmosu. Żadne z nich się nie zawaha, by sięgnąć gwiazd, jeśli tylko pojawi się ku temu okazja. Nowy polski serial „Dziewczyna i kosmonauta” z Magdaleną Cielecką i Andrzejem Chyrą od dziś dostępny jest na platformie Netflix.

Główną bohaterką nowego polskiego serialu Netflixa „Dziewczyna i kosmonauta” jest Marta (Vanessa Aleksander), która po pewnym czasie spędzonym za granicą wraca w rodzinne strony w poszukiwaniu czegoś nowego. Korzysta z życia, nie oczekując niczego w zamian. Być może podświadomie pragnie stabilizacji i spokoju, ale jako wędrowna dusza szuka bodźców, ekscytacji, chce dawać radość innym, grając imprezy w nocnych klubach jako DJ Stardust. Najlepsza przyjaciółka Marty, Karolina (Zofia Jastrzębska), także poszukuje: miłości, spełnienia, poczucia bezpieczeństwa. Marzenia i żądze próbuje jednak realizować nie w tych miejscach, gdzie powinna dziewczyna z jej urodą, talentem i zainteresowaniami. Wikła się w ryzykowny romans ze starszym mężczyzną, z oddali, choć intensywnie, obserwując, jak Marta zaczyna szaleńczo zakochiwać się w jej bracie – Nikodemie (Jędrzej Hycnar).

(Fot. materiały prasowe)

Bogdan (Jakub Sasak) od lat przyjaźni się z Niko, ale też z nim zaciekle rywalizuje. Razem szkolą się na pilotów i obu fascynuje Marta, choć na tym podobieństwa między chłopakami się kończą. Podczas gdy Bogdan do każdego sukcesu dochodzi ciężką pracą i wyrzeczeniami, Niko zdaje się osiągać świetne wyniki jakby bez wysiłku. O ile jednak w sporcie czy pracy poza talentem liczy się też szczęście, o tyle w miłości już tak łatwo nie jest. Uwikłani w intensywny miłosny trójkąt Marta, Bogdan i Niko będą się konfrontować z własnymi uczuciami, ambicjami, tęsknotami i marzeniami, a zwyczajne życie młodych ludzi nagle przerwie udział chłopaków w tajnej kosmicznej misji, która nie skończy się pomyślnie.

(Fot. materiały prasowe)

„Dziewczyna i kosmonuata” to zachwycające połączenie romansu i science fiction. Dramaturgia serialu opiera się z jednej strony na rywalizacji Niko i Bogdana, a z drugiej – na sferze uczuć całej trójki. Zrealizowana z rozmachem produkcja zachęca przede wszystkim rewelacyjną obsadą aktorską, doskonale wykonanymi zdjęciami oraz znakomitą muzyką skomponowaną przez Macieja Dobrowolskiego. Soundtrack zawiera również takie utwory, jak m.in. „Slave to Love” Bryana Ferry’ego czy „Z twarzą Marilyn Monroe” grupy Myslovitz. W rolach głównych występują: Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Vanessa Aleksander, Zofia Jastrzębska, Jędrzej Hycnar i Jakub Sasak, a także Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki i Anna Cieślak. Serial można obejrzeć na platformie Netflix. Poniżej prezentujemy zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze