1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Edicson Ruiz

Edicson Ruiz

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Urodzony w Caracas w 1985 roku Edicson Ruiz, rozpoczął grę na kontrabasie w wieku jedenastu lat. Jego nauczycielami byli Felix Petit, Janne Saskala i Klaus Stoll w akademii Orkiestry Filharmoników Berlińskich.

Jego pierwsze doświadczenia w pracy w orkiestrze były możliwe dzięki El Sistema, założonej przez  José Antonio Abreu, oficjalnie znanej jako the Foundation for the National Network of Youth and Children´s Orchestras of Venezuela. Następnie, w wieku niespełna 15 lat, Edicson został laureatem pierwszej nagrody konkursu Międzynarodowego Stowarzyszenia Kontrabasistów w Indianapolis. Dwa lata później został członkiem sekcji kontrabasów Filharmoników Berlińskich jako pierwszy muzyk z obszaru Ameryki Łacińskiej i najmłodszy w historii członek tej orkiestry. Wraz z tą orkiestrą występował podczas wiosennej i letniej edycji festiwalu w Salzburgu, podczas Berliner Festwochen oraz na festiwalach w Edynburgu i Pekinie.

Ruiz jest również koncertującym solistą, występującym z recitalami w berlińskiej filharmonii, podczas festiwalu w Lucernie  (Szwajcaria) i wielu innych miejscach na całym świecie. Jest członkiem The Philharmonic´s Double Bass Sextetora z wykładowcą w projekcie edukacyjnym "zukunft@BPhil". Edicson Ruiz posiada w swym repertuarze prawykonania  i utwory napisane specjalnie dla niego, między innymi Efraina Oschera D K Son,  koncerty na kontrabas wenezuelskiego kompozytora Paula Desenne, meksykańskiego waltornisty i kompozytora Arturo Pantaleóna. W 2002 roku  rząd Wenezueli odznaczył artystę prestiżowym  „Orden José Felix Ribas", a rok później został wybrany jako jeden z  the Junior Chamber International´s Ten Outstanding Young Persons of Venezuela (TOYP).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze