1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wystawa zdjęć Włodzimierza Krzemińskiego z lat 1981 - 2011

Wystawa zdjęć Włodzimierza Krzemińskiego z lat 1981 - 2011

Okręg Warszawski ZPAF zaprasza do Starej Galerii na Placu Zamkowym w Warszawie na wystawę fotografii Włodzimierza Krzemińskiego z 20 lat jego twórczości. Na wystawie zobaczymy fotografie z cyklu "Spektakle" należące do nurtu fotografii miejskiej ("street photo"), z której Włodzimierz Krzemiński jest, obok fotografii reportażowej najbardziej znany. Wystawa czynna jest od 30 maja do 23 czerwca 2011.

Oprócz cyklu "Spektakle" prezentowany będzie także "Dialog", który jest swoistą refleksją autora względem zdjęć umieszczanych w galeriach interenetowych.

Włodzimierz Krzemiński, ur. w 1953 r. w Warszawie. Zaczął fotografować dzięki Andrzejowi Żmudzie, koledze z wojska. Aktywnie działał w Warszawskim Towarzystwie Fotograficznym, pracował także w Zamku Królewskim jako fotograf. Członek ZPAF od 1987 roku. Brał udział w licznych wystawach, m.in.: Droga i jej ludzie - Galeria FF, Military Style - Mała Galeria Obok ZPAF, Fotografia Wyobraźni, Stara Galeria ZPAF, Visioni & Sensazioni - Instytut Polski w Rzymie, Gdzie jesteśmy? - Stara Galeria ZPAF, 16 fotografii - wystawa w ramach festiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie (2006). Wykładowca fotografii w Studium Fotografii ZPAF, w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Wystawa czynna do 23 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 oraz w soboty i niedziele w godzinach 14-18.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze