1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Venus in Fur" Polańskiego powalczy o Palmę w Cannes

"Venus in Fur" Polańskiego powalczy o Palmę w Cannes

Najnowszy film - komedia erotyczna - Romana Polańskiego, pt. "Venus in Fur", powalczy o Złotą Palmę na 66. festiwalu filmowym w Cannes.

Film opowiada o reżyserze zniewolonym przez pożądanie. Szuka on aktorki do odegrania roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną - na jej podstawie ma uczynić z niego swojego seksualnego niewolnika. Żadna z aktorek, które przyszły na casting, nie odpowiada reżyserowi. W końcu do teatru przychodzi Vanda - ta okazuje się być wulkanem erotycznym.

Podczas przesłuchania nieprzygotowana i bezczelna Vanda przeistacza się w świetnie przygotowaną, idealnie pasującą do roli aktorkę, której podobieństwo do odgrywanej postaci jest wręcz zastanawiające. Powoli Vanda staje się obsesją reżysera a układ sił zaczyna się odwracać.

W roli rozerotyzowanej Vandy występuje Emmanuelle Seigner, prywatnie żona Romana Polańskiego, która zagrała m.in. w "Dziewiątych wrotach", "Motyl i skafander", "Frantic" czy "Gorzkich godach".

"Venus in Fur" jest adaptacją sztuki Davida Ivesa, a ta z kolei inspirowana była nowelą Leopolda von Sacher-Masocha pod tym samym tytułem.

Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest Paweł Edelman, który towarzyszył reżyserowi w tworzeniu takich filmów, jak "Autor widmo", "Rzeź" czy "Pianista".

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze